Prawdziwa Katastrofa
3 - 5,  Dla dzieci,  Dzieci,  Ekologiczne,  Emocje i Obyczaje,  Rodzina

Iga i Zaczarowany Miś. Prawdziwa Katastrofa

Pamiętacie opowieść o rezolutnej dziewczynce imieniem Iga? W drugiej części, która właśnie się pojawiła nadciąga Prawdziwa Katastrofa. Tym razem autorka postanawia poruszyć ważny eko temat, a konkretnie śmieci zalegające w ulubionym parku bohaterki. Problem śmieci doskwiera nam szczególnie wiosną kiedy trawniki zamiast się pięknie zielenić, pstrzą się rozmaitymi odpadami.

Pewnego dnia Igę z przedszkola odbiera dziadek. Razem idą na długi, wiosenny spacer. Jednak wspólną przyjemność zakłócają wszechobecne, porozrzucane wokół śmieci. Iga jest smutna, a dziadek nie potrafi jej pocieszyć. Jeśli pamiętacie poprzednią przygodę Igi, wiecie że to niezwykle zaradna osóbka. Tym razem również w potrzebie przyjdzie jej ukochana przytulanka, miś Nastka, który nigdy jej nie opuszcza. Zapraszam do wnętrza książeczki.

Prawdziwa Katastrofa…

…nadeszła niepodziewanie w zielonych okolicznościach. W ulubionym parku Igi pełno jest śmieci. Po spacerze z dziadkiem, Iga dzieli się spostrzeżeniami ze spaceru z mamą oraz tatą. Odrazu też ma pomysł jak „posprzątać” sytuację. Koncept podsuwa jej zaczarowana przytulanka Nastka. Czy to pomysł misia czy Igi, zostawmy nieodgadnione. Iga postanawia zorganizować wielkie sprzątanie parku, na które zaprosi wszystkie dzieci z przedszkola, dziadków oraz sąsiadów. Rodzice z entuzjazm podchodzą do planów córeczki. Razem malują ogłoszenie. Iga nie może się doczekać, a w dniu wielkiego sprzątania wstaje o świcie gotowa do działania.

Jak sądzicie, czy na wezwanie dziewczynki przybędzie wielu chętnych do pomocy? Czy akcja powiedzie się i park stanie się czysty? Czy Prawdziwa Katastrofa zmieni się w coś dobrego? Zapraszam was do lektury z dziećmi.

Iga i zaczarowany miś to niezwykle ujmująca seria. Pisana prostym, dziecięcym językiem porusza tematy ważne. Uczy dzieci sprawczości, zachęca do działania oraz bycia odważnym tak jak Iga. Po przeczytaniu tej historii, przedszkolaki poczują moc. A rodzice, no cóż, do dzieła! Wspierajmy nasze dzieci.

Pięknie wydana książka, w sztywnych okładkach oraz na kredowym papierze. Kolorowa szata graficzna zachęca do wertowania. Nawet żaby, owady oraz inne stworzenia są niezwykle sympatyczne, a Ilość tekstu została dopasowana do możliwości maluchów.

Recenzje pierwszej książki o sympatycznej bohaterce Iga i Zaczarowany Miś. Urodzinowy Kłopot znajdziecie TUTAJ.

A o sprzątaniu placu zabaw przeczytacie w książce Stach i śmieci TUTAJ.

Iga i Zaczarowany Miś. Prawdziwa Katastrofa, Anna Podsiadło, wydawnictwo Wilga, 32 strony, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *