Komiks edukacyjny - Kurzol. Strach się bać!
6 - 8,  6+,  9 - 12,  Ciało,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Komiks

Komiks edukacyjny – Kurzol. Strach się bać!

Już jest. Drugi komiks edukacyjny o Kurzole! Kurzol. Strach się bać! A w nim poruszony ważny temat trudnych emocji, strachu jak również stresu, który z nich wynika. Genialnie prosto, z humorem opowiada dzieciom, co się dzieje w ich wnętrzu kiedy dopadają człowieka nerwy. Kurzol to połączenie dwóch gatunków: powieści oraz komiksu. Dotyczy to zarówno tekstu jaki jak również ilustracji. To odważna mieszanka, która sprawia, że czytelnik nie nudzi się ani przez chwilę.

Ciekawa wartościowa treść, przyciągająca oko stylistyka, emocjonalne ilustracje i spora dawka humoru – to wszystko w jednym Kurzolu.

Kurzol ma stresa

Pewnego dnia mamie Antka puszczają nerwy. Bałagan w pokoju syna sprawia, że chwyta za odkurzacz. Antek dosłownie w ostatniej chwili powstrzymuje mamę i ratuje Kurzola, stworka, który mieszka pod jego łóżkiem. Kurzol jest kłębkiem nerwów. Nie chce umierać – krzyczy do chłopca, gdy ten wślizguje się pod łóżko i pomniejsza do tycich rozmiarów.

Para przyjaciół postanawia ponownie wyruszyć na wyprawę do wnętrza organizmu za pomocą magicznej, piątej klepki. Ich misją jest ukojenie nerwów. Co ich czeka tym razem? Czy spotkają Szefową. Kim jest Mistrz? Czy organizm oraz bohaterzy poradzą sobie ze strachem i nerwami? Kto tak naprawdę odprawia za stres w organizmie. Podsuńcie książkę dzieciom. NIech porwie je wir przygody.

Tym razem na końcu książki znajduje się Regulamin strachu, a w nim dziesięć porad jak poradzić sobie z tą emocją. Zaraz za nim Kurzolskie Gadanie czyli wyzwanie polegające na przetłumaczeniu języka Kurzola na nasz, ludzki. Całość zamyka prezentacja Wszystkich Bohaterów.

Kurzol to ciekawa przygoda, wartka akcja, wiedza o ciele oraz pochwała przyjaźni poddanej niemal ekstremalnym próbom. Strachu nie wyłączysz. Odpuść mu trochę, nie naciskaj, a sam się rozpuści. To cenna rada, którą dzieciaki mogą zachować w pamięci po tej lekturze.

Pierwszą część Kurzola. Gdzie się podział sen? recnezowałam TUTAJ. Coraz bardziej lubię komiksy edukacyjne.

Kurzol. Strach się bać!, autor Boguś Janiszewski ilustracje Nikola Kucharska, wydawnictwo Agora dla dzieci, rok wydania 2023, 144 strony, wiek 6+

Inne tytuły o spaniu i mózgu TUTAJCo robimy, gdy śpimy oraz Wycieczka po mózgu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *