Minecraft Saga Stonesword -tom 5 Gra Golema
6 - 8,  7+,  8+,  9 - 12,  9 +,  Dla dzieci,  Dzieci,  Minecraft,  Przygodowe

Minecraft Saga Stonesword – tom 5 Gra Golema

Kolejna oficjalna przygoda Minecraft pod tytułem Gra Golema już za nami. To piąty tom genialnej serii Saga Stanesword, której mój domowy książkowy tester jest wielkim fanem. Jeśli wasze dzieci dopiero zaczną przygodę z dzieciakami ze szkoły Stanesword to polecam zacząć od poznanie jej niezwykłych młodych bohaterów. Morgana, Ash, Harper, Po, Jodi i Theo to oni podejmują codzienne wyzwania w świecie rzeczywistym oraz w świecie Minecrafta pełnym wrogów.

Doskonała przygodowa opowieść wypełniona tym, co miłośnicy gry lubią najbardziej czyli ciekawymi wyzwaniami i potyczkami, w których nie brakuje piglinów, wiedźm, zombi, golemów, przerażających pająków oraz innych stworów. Pięcioro graczy eksploruje i rozbudowuje świat Minecrafta korzystając z dostępnych zasobów. Saga Stanesword ma swój początek w Kronikach Woodsword kiedy to przyjaciele napotykają w grze tajemniczą postać Króla Przywoływaczy. Złowrogi mob będzie pojawiał się na kartach kolejnych opowieści. Z niewiadomych przyczyn zostanie on zamieniony w kamień, a świat zaczyna się rozpaść. Aby go ocalić dzieciaki muszą odnaleźć wszystkie części jego ciała. Gra Golema to ostatnie starcie. Co wydarzy się tym razem?

Gra Golema

W szkole trwają przygotowania do Dnia Sportu. Rywalizować będą Drużyna Niebieska i Czerwona pod przewodnictwem odpowiednio Pani Minerwy oraz Doktor Culpepper. Zapowiadają się wielkie zmagania i to nie tylko między uczniami. Jeden z bohaterów, Morgan ma uczestniczyć w sztafecie razem z Harper i Theo, jednak ulega kontuzji i ma skręconą nogę. To dla niego duży problem, bo jest liderem drużyny, a przyjaciele bardzo na niego liczą.

Jednak w świecie Minecrafta skręcona noga to nie kłopot. Wraz z przyjaciółmi Morgan dalej realizuje misje ocalenia Króla Przywoływaczy, byłego wroga, a teraz sprzymierzeńca. Podążając za motylami dzieciaki odnajdują zagubione części moba. Do odnalezienia pozostała już tylko jedna.

Spotkanie z Golemem

Tym razem przygodę w Minecrafcie przyjaciele rozpoczną przechodząc przez obsydianowy portal do innego wymiaru, do Netheru. Muszą się spieszyć ponieważ brak Króla Przywoływaczy spowodował Wielki Błąd który pochłania niebo w grze. W zmienionym po licznych aktualizacjach Netherze czeka na dzieci nie kto inny jak Golem o jaskrawoczerwonych oczach. Czym jest ta istota? Czy dzieciaki przejdą zwycięsko wymagający test i stawią czoło swoim lękom? Stawka jest wysoka, a każdy musi podejść do zadania samodzielnie. Jak potoczy się sportowa rywalizacja w szkole? Kto zdobędzie pierwsze, a kto ostanie miejsce? I czy to ogóle ma znaczenie?

Jeśli czujecie, że Saga Stonesword to przygody, które wciągną wasze dzieci, to poznanie odpowiedzi na wszystkie pytania oraz okazja do spotkania z klasowym pupilem chomikiem Słodziakiem Baronem są na wyciągnięcia książki. Miłośnicy Minecraft nie mogą przegapić tej serii.

Saga Stoneswod motywuje pozytywnie

Saga Stonesword graficznie pozostaje w swoim klimacie. Większa czcionka wspiera naukę samodzielnego czytania. Niektóre treści podkreślone zostały innym rodzajem czcionki lub pogrubione. Dzieje się w tym tekście dosłownie i w przenośni. Porywająca fabuła została spisana w rozdziałach i bogato okraszona żywiołowymi ilustracjami. Praktycznie na każdej stronicy czytelnicy znajdą świetną, dużą bądź mniejszą ilustrację.

Ta minecraftowa seria jest niesłychanie pozytywna. Pokazuje codzienność wspierającej się grupy przyjaciół. Czytelnicy towarzyszą swoim rówieśnikom w sytuacjach szkolnych i domowych oraz oczywiście w świecie wirtualnej gry. W każdej z tych sytuacji ważne są wartości, wzajemne zrozumienie, wsparcie oraz szacunek dla indywidualności każdego z dzieci. Przygody bohaterów motywują do działania i stanowią fajną inspirację do tego jak budować dobre relacje. Polecam

Minecraft Kroniki Woodsword. Recenzja serii  TUTAJ.

Saga Stonesword: „Krach w kodzie!”, „Moby rządzą”, „Akcja zwierzaki”- TUTAJ. i „Projekt pszczoła” – TUTAJ.

Minecraft Saga Stonesword – tom 5 Gra Golema, autor Nick Eliopulos, ilustracje: Chris Hill, Alan Batson, Wydawnictwo Harper Collins Polska, 144 strony, wiek 7+

Moje recenzje innych książek, w których czytelnicy przeniosą się do świata Mincerafta znajdziecie klikając poniżej

Minecraft

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *