Minecraft Święte Wyspy
6 - 8,  6+,  9 - 12,  Minecraft

Minecraft Święte Wyspy – przygody w świecie Minecrafta

Gra Minecraft rozpala wyobraźnię i kreatywność dzieci, a seria Minecraft Święte Wyspy zaprasza na niesamowitą przygodę w blokowym świecie. Czytelnicy towarzyszą bohaterom, których mieli już okazję poznać w serii Początek, Frigielowi i jego psu Fluffyemu. Wraz z rozwojem akcji znajomych bohaterów pojawi się więcej. Splot wydarzeń, a konkretnie wielka ulewa sprowadza do wioski Lanniel podróżników. Ich okręt rozbija się u wybrzeży kontynentu i wymaga naprawy. Friegiel oraz jego przyjaciółka Alice nie wahają się ruszyć z pomocą, a potem wypłynąć na wielką wyprawę ku Świętym Wyspom. Mają nadzieję na odnalezienie tam Jenny. Jenny okazała się być Wybraną, poskramiaczką ognia, przez co musiała uciekać z wioski.

W serii Święte Wyspy znalazły się trzy tytuły: Wybrańcy Bogów, Krąg Dominacji oraz Król Szkieletów. Niezwykle wciągające historie pełne minecraftowych atrybutów zaczerpniętych z gry.

Wybrańcy Bogów – tom 1

W czasie morskiej wyprawy, Frigiel pokonuje wielkiego Krakena, co dodaje mu splendoru oraz uznania pośród załogi. Abel przyboczny kapitana zamierza przedstawić Frigiela kapłanom na Świętych Wyspach. W przeciwieństwie do świata na kontynencie, Wybrańcy czyli Magowie są na archipelagu wysp mile widziani.

Święte Wyspy zachwycą bohaterów widokami i architekturą. Skrupulatne opisy sprawią, że czytelnicy wraz z Frigielem poczują magię tego świata.

Przyjaciele podejrzewają, ze Jenny znajduje się w świątyni Mozghula i planują ją odszukać. Tymczasem mieszkańcy wysp nękani są atakami ze strony Piglinów, ludzi-świń, którzy pojawią się nieoczekiwanie, przechodząc przez otwarty portal. Są też buntownicy, których zamiarem jest zaprowadzenie demokracji i zniesienie władzy kapłanów. Na jednej z wysp rozpęta się zajadła walka. Pigliny przypuszczą ofensywę.

Jak zakończy się ta bitwa i jak potoczą się losy bohaterów? Czy Frigielowi uda się odnaleźć przyjaciółkę Jennę? Pełna akcji, magii i bloczków opowieść, pozytywnie zaskoczy młodych wielbicieli Minecraft.

Krąg Dominacji – tom 2

Czytelnicy odnajdą naszych bohaterów w nienajlepszej dla nich sytuacji. Pojmani przez kapłanów, czekają na wyrok. Z góry wiadomo, że nie będzie łaskawy ponieważ przyjaciele złamali najważniejszą regułę ustanowioną przez duchownych. Jednak Landre człowiek w szarych szatach, jeden z kapłanów, który okazał się wujkiem Figiela, przyjdzie ekipie z pomocą. Frigiel, Fluffy, Alice, Ophelia i Abel ruszą na poszukiwanie artefaktów, które mają posłużyć wujowi do odprawienia tajemniczego rytuału. Ten natomiast ma uwolnić wyspy od przybierających wciąż na sile ataków ludzi-świń. Czy Frigielowi i jego kompanom uda się odnaleźć ukryte Serce Morza, Magiczną latarnię, Kotwicę Odnalezienia oraz Ogień Dusz? Co tak naprawdę planuje Landre? Czym jest Krąg Dominacji? Odpowiedzi na te pytania przyniesie ta szalona przygoda.

Król Szkieletów – tom 3

Więziony w Netherze Król Szkieletów zostaje uwolniony. Ten groźny stwór władający wszystkimi nieżywymi, potrafi ponoć przywracać życie zmarłym. W tym właśnie nadzieję upatruje Landre, który utracił w walce ukochaną żonę Shainę. Podstępem nakłania Figiela do skolekcjonowania składników, aby stworzyć Krąg Dominacji. Gdyby Landre był szczery, sprawy potoczyłyby się zupełnie inaczej. Tymczasem Król Szkieletów realizuje swój plan przejęcia władzy nad światem Minecraftu, siejąc postrach i zniszczenie na wyspach. Frigiel wraz z przyjaciółmi będą musieli stawić czoła mrocznym mobom z krainy Netheru. Czy wyjdą z tej walki zwycięsko?

Święte Wyspy zachwycą wszystkich wielbicieli gry Minecrat. Akcja toczy się wartko i wciąga bez reszty. Mimo, że książki są grube, to czyta się je szybko i najlepiej na raz. Bohaterzy znajdą się w niezwykłych miejscach, autorowi nie brakuje wyobraźni. Bardzo fajnie ukazana jest wartość i moc przyjaźni. Silne więzi oraz wzajemne zaufanie dają bohaterom siłę do pokonania przeciwności. Na co warto zwrócić uwagę, to Fluffy pies Friegiela, który traktowany jest na równi z innymi postaciami. Okazany szacunek wobec zwierząt z pewnością zostanie w pamięci czytelników. W tej powieści piękna jest również różnorodność charakterów oraz jak postacie potrafią wykorzystać swoje moce na rzecz innych.

Wszystkie trzy części są opatrzone czarno białymi ilustracjami. Nie ma ich zbyt wiele, dzięki czemu jest duże pole dla dziecięcej wyobraźni. Święte Wsypy to doskonała książka przygodowa dla dzieci. Sprawdzi się doskonale jako prezent dla wielbicieli Minecraft. Satysfakcja gwarantowana.

Seria Frigiel i Fluffy Święte Wyspy na stronie wydawcy Wydawnictwo RM.

1 tom Wybrańcy Bogów, Frigiel – Olivier Gay, 320 stron, wiek ok. 6+

2 tom Krąg Dominacji, Frigiel – Olivier Gay, 448 stron, wiek ok. 6+

3 tom Król Szkieletów, Frigiel – Olivier Gay, 480 stron, wiek 0k. 6+

Zajrzyjcie również do serii Frigiel i Fluffy – niezwykłe przygody w świecie Minecraft. Recenzja TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *