6+,  9 +,  Edukacyjne

Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy – nauka liczenia na wesoło

Lubię ćwiczyć z moim Jankiem matematykę. W tym celu, jak zapewne zauważyliście korzystam z wielu pomocy książkowych i nie tylko. Więcej we wpisach TUTAJ, TUTAJ czy TUTAJ. Zależy mi aby było ciekawie, różnorodnie, a przede wszystkim aby coś wartościowego zostało w główce mojej pociechy.

Książkę Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy poznałam dzięki mojej wspaniałej sąsiadce, która jak zawsze inspiruje i dzieli się ze mną swoimi odkryciami.

Co znajdziecie w książce?

Otóż według autora książki, Adriana Markowskiego kluczem do łatwej nauki tabliczki mnożenia są zabawne wierszyki oraz cudowne, śmieszne ilustracje wykonane przez Dariusza Wójcika. Wybrane z tabliczki mnożenia działania zostały zapisane w postaci śmiesznych, krótkich tekstów, które od razu kojarzą się i podpowiadają wynik. Zobaczcie przykłady:

Masz na dziesięć pestek chęć? Weź dwa razy po pięć.

2 x 5 = 10

albo

Łapiąc co dzień muchy dwie. W sześć dni już dwanaście zje.

2 x 6 = 12

Pięć koszy po dziewięć jajek? Czterdzieści pięć, jak się zdaje.

5 x 9 = 45

Na tabliczkę sposób nowy,… to nauka liczenia w zakresie 100. To dobra zabawa z każdą kolejną kartką. Śmieszne teksty i kolorowe ilustracje zaskakują. Po prostu chce się liczyć dalej. Na końcu książki znajdziecie też rozpisaną liczbowo całą tabliczkę mnożenia do 100.

Przykładowe, super obrazki znajdziecie poniżej, ale jest ich cała książka.

Książka bardzo porządnie wydana, w twardej oprawie, a w środku kartki o grubszej gramaturze. Wszystko bardzo fantazyjnie i czytelnie rozplanowane.

Na tabliczkę sposób nowy, … to świetna książka, z którą Twojemu dziecku z pewnością łatwiej będzie się uczyć i zapamiętywać. To zupełnie coś innego niż wkuwanie na pamięć. Polecam serdecznie.

Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy, Adrian Markowski, ilustracje Dariusz Wójcik, wydawnictwo Prószyński i S-ka, 96 stron, wiek wczesnoszkolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *