Niesforne Ziarenko i Straszny Wieczór
3 - 5,  6 - 8,  Dla dzieci,  Dzieci,  Emocje i Obyczaje

Niesforne Ziarenko i Straszny Wieczór

Miło mi powitać kolejny tytuł w serii Smaczna Banda i Emocje, poznajcie Niesforne Ziarenko i Straszny Wieczór. Smaczna Banda… to rewelacyjna seria o emocjach dla najmłodszych. Apetyczni bohaterzy jak ziarenko słonecznika, ciastko, winogrono czy jajko doświadczają silnych, trudnych emocji, które w trakcie opowieści zmienią się w pozytywne. Dzięki pomocnej dłoni, empatii i okazaniu zrozumienia dla emocji bohatera, może zmienić on punkt widzenia, postąpić inaczej. Świat na powrót staje się bardziej przyjazny, a sam bohater szczęśliwszy. Takich emocji jak złość, zagubienie, niepewność często doświadczają maluchy. Smaczna banda umiejętnie i dyskretnie podpowie jak postąpić w trudnej sytuacji. Często rozwiązanie jest proste, ale czarne myśli skutecznie je przysłaniają.

Niesforne Ziarenko i Straszny Wieczór

Halloween tuż tuż, a Niesforne Ziarenko wciąż nie ma przebrania. Nic nie przychodzi mu do głowy, ale ogarnia panika. Wszyscy przecież będą świetnie przebrani, tylko ono nie. Wtedy Niesforne Ziarnko wpada na pomysł, który ma dać mu więcej czasu na wymyślenie stroju. Nie jest to pomysł uczciwy wobec innych mieszkańców pola. Na szczęście z pomocą Ziarenku przyjdzie Pestka dyni.

Ta opowieść jest o tym, że czasem wystarczy niewiele żeby wesprzeć kogoś zagubionego, w potrzebie. Strasznie udanego Halloween dla wszystkich – krzyczą uradowani mieszkańcy pola na koniec udanej, roześmianej zabawy.

Jestem wielką fanką serii Smaczna Banda i Emocje. Mam nadzieję na kolejne mądre i wartościowe tytuły. Te historyjki w niesłychanie prosty sposób mówią tak wiele. Sympatyczni bohaterzy, silne emocje, piękne kolorowe ilustracje, podobają się i trafiają do najmłodszych czytelników. Smaczna Banda to również wsparcie dla rodziców w rozmowie kiedy złość czy czarne myśli biorą władanie nad naszym dzieckiem.

Tym razem tytuł wydano w nieco innym, bo kwadratowym formacie. Poza tym jest radośnie, kolorowo i bardzo dyniowa. Polecam waszej uwadze Niesforne Ziarenko i Straszny Wieczór oraz całą serię.

W serii Smaczna Banda i Emocje ukazały się: Niesforne Ziarenko, Wzorowe Jajo – recenzja TUTAJ oraz Bystre Ciastko i Skwaszone Winogrono – recenzja TUTAJ.

Niesforne Ziarenko i Straszny Wieczór, Jory John, wydawnictwo HarperKids, 32 strony, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *