Niko i Titi Odkrywają Morskie Głębiny
3 - 5,  3 +,  Bajki,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Ekologiczne,  Las,  Przygodowe,  Woda,  Zwierzęta

Niko i Titi Odkrywają Morskie Głębiny

Niko i Titi Odkrywają Morskie Głębiny to niezwykła, przygodowa książka dla najmłodszych, która swoją premierę miała dosłownie przed chwilą. W wyjątkowej oprawie dzieci wyruszą wraz z bohaterami w morską głębinę na spotkanie z jej mieszkańcami. Cóż to będzie za przygoda!

Przed tem, czytelnicy poznają tajemnicę Niko. Podążając za chłopcem odkryją sekretne miejsce, hangar Maszyn. Tam wraz z najleszym przyjacielem Titi, chłopiec tworzy zaskakujące maszyny. Jest wynalazcą. Niko i Titi to gratka dla miłośników podwodnego świata. Książka kryje w sobie wszystko to, co dzieci lubią: przygody z przyjaciółmi, emocje odkrywania, odrobinę tajemnicy jak również uśmiechnięte, przyjazne stworzenia, a wszytko to kończy się bezpiecznym powrotem do domu.

Odkrywamy Morskie Głębiny

Maszyna Niko i Titi zanurza się oceanie, gdzie kryją się morskie stworzenia, a wśród nich również … piękne syreny. Przyjaciele zakładają skafandry, po czym wskakują do wody, aby na grzebiecie konika morskiego oraz żółwia skórzastego podziwiać kolorowe ławice ryb.

Niesamowitą, podwodną wędrówkę Niko i Titi dzieci będą mogły podziwiać na rozkładanych, panoramicznych stronach. Cztery strony tworzą piękny, kolorowy obraz pełen żółwi, koników morskich, syren, ryb oraz podwodnych roślin.

Niko i Tito wykażą się również zaradnością pomagając żółwiom w potrzebie. Mimo napotkanych przeciwności, żółwie dotrą do swojego celu na czas. Razem można wiele zdziałać.

Wspaniali bohaterzy

Ta podwodna przygoda jest pełna emocji. Z twarzy oraz pyszczków bohaterów nie schodzi uśmiech. Mali czytelnicy jak również słuchacze, oglądając ilustracje znajdą się pośród przyjaciół.

Niko i Titi to pochwała dziecięcej fantazji, z której rodzą się magiczne opowieści. Historie, w których mowa jest o odwadze, przyjaźni jak również niesieniu pomocy. Bohaterzy są różnorodni, ważni ale przede wszystkim równi sobie, a Niko to samodzielny chłopiec o wielkiej wyobraźni. Będzie inspiracją dla dzieci, jak pięknie można marzyć.

Na uwagę zasługuje wydanie książki. Sztywna okładka, a we wnętrzu nastrojowy świat w nieco tajemniczym klimacie. Już dawno nie widziałam tak pięknych ilustracji, które kształtują przyszłe gusta młodych czytelników. Niezwykle miło było znaleść się w tej głębinie razem z żółwiami oraz syrenami. Żółwie to niezwykłe stworzenia, które darzę wielkim sentymentem od lat. A nasze rodzinne wyjazdy, często uwzględniają potencjalną możliwość spotkania z nimi. O żółwiach skórzastych, które są bohaterami Niko i Titi możecie przeczytać więcej TUTAJ.

Czytanie książek, w których bohaterami są zwierzęta daje nam rodzicom okazję poznania przedstawiciela gatunku bliżej. Być może wasze dzieci, również polubią żółwie.

Niko książka dla małych odkrywców

W przygodowym klimacie dla najmłodszych polecam rownież tytuły: Wielka Podróż Koko oraz Koko szuka wody TUTAj.

Niko i Tito Odkrywają Morskie Głębiny, Nadine Brun-Cosme, ilustracje Anna Aparicio Catala, wydawnictwo Booksfound, 48 stron, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *