Szkoła Szpiegów
12+,  9 - 12,  9 +,  Dla dzieci,  Przygodowe

Szkoła Szpiegów Podbija Europę – tom siódmy

Przeżyliśmy zupełnie szaloną przygodę z książką Szkoła Szpiegów Podbija Europę. To kolejny, siódmy tom szpiegowskiej, sensacyjnej serii dla młodszych nastolatków. Tym razem miejscem akcji oraz działania grupy młodych adeptów szpiegowskiej sztuki jest Europa. Wraz z bohaterami czytelnicy odwiedzą Londyn i Paryż w ramach tajnej operacji Słodka zemsta. Ben Ripey, Erica, Zoe oraz inni uczniowie Akademii Szpiegów w towarzystwie agentów Cathrine i Alexandra Hale`ów mają kolejną sposobność pokonać Pająka, groźną organizację przestępczą. Jak sądzicie czy akcja potoczy się zgodnie z planem? Ta powieść wciągnie młodych czytelników do reszty.

Szkoła Szpiegów Podbija Europę – Londyn

Prosto z Meksyku, gdzie ekipa spędzała „wakacje”, szpiedzy prywatnym tajnym lotem przenoszą się do Londynu. Ich celem jest odnalezienie oraz otworzenie skrytki. Klucz do niej agenci odebrali członkom wrogiej siatki. Ciąg logicznych rozważań doprowadza bohaterów do Londynu i Muzeum Brytyjskiego. Sukces akcji jest jednak połowiczny. Zdobyty pendrive z danymi jest zaszyfrowany, a grupa szpiegów staje się podejrzana oraz poszukiwana przez agencję M16 oraz całą brytyjską policję. Będzie się działo. Ucieczka, kryjówki jak również mrożący krew w żyłach upadek z Tower Bridge do Tamizy, a potem pościgi niczym z filmów o Jeamsie Bondzie. Ale dla naszych nastoletnich agentów wydaje się to być nic specjalnego.

Paryż

Wprost ze spotkania z super koderem Orionem w jego angielskiej posiadłości niczym Tadź Mahal, ekipa leci prywatnym helikopterem do Paryża. Nową destynację wskazuje Ben, który do tej pory czuł się mało przydatny w misji. W krytycznej chwili jego osoba jak również umiejętności zapamiętywania liczb okazują się jednak bezcenne. Natomiast pendrive ujawnia, że w szkole szpiegów są podwójni agencji. Ekipa zmierza do stolicy Francji by zinfiltrować siedzibę Pana E. Czytelników czekają nowe ekscytujące przygody począwszy od grupowego skoku ze spadochronem.

Szkoła Szpiegów to nie tylko brawurowe szpiegowskie akcje, ale również humor oraz relacje rówieśnicze. Tak jak wszyscy młodzi ludzie nasi bohaterzy przyjaźnią się i sprzeczają, mają obawy i stawiają czoła zwykłym sprawom. Są odważni, bezkompromisowi. Podejmują decyzje. Jak mówi Erica wszyscy ludzie są cenni i mają coś do zaoferowania. Czytelnicy znajdą w śród nich podobnych sobie.

Warto również zwrócić uwagę na to, że podróżując z ekipą szpiegów, czytelnicy zobaczą kawałek świata Poznają mnóstwo ciekawostek o odwiedzanych miejsca i fakty związane z ich historią. To dla mnie duży atut tej serii.

Polska wersja Szkoły szpiegów jako jedyna na świecie została opatrzona ilustracjami. Według mnie dodają opowieści nieco pazura.

Pierwszy tom Szkoły Szpiegów to początek od którego warto zacząć lekturę. W nim ku swojemu zdziwieniu naukę w Akademii szpiegów rozpoczyna główny bohater Ben Ripley. Kolejne tomy noszą tytuły: 1. Szkoła Szpiegów, 2. Na wakacjach, 3. W Obozie Wroga, 4. Na Nartach, 5. W Tajnej Służbie, 6. Kierunek: Meksyk. Polecam serię Szkoła Szpiegów ponieważ to dobra angażująca literatura, w której wiedza o świecie wpleciona w szpiegowską fabułę przynosi rozrywkę i przenosi czytelnika w świat przygody.

Nieco sensacyjny charakter jak również zagadkę do rozwiązania znajdziecie w książce Gniazdo Wampirów TUTAJ.

Szkoła Szpiegów Podbija Europę, Stuart Gibbs, tłumaczenie Jarek Westermark, wydawnictwo Agora dla Dzieci, 296 stron, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *