Wszystko o... Seria edukacyjna dla dzieci
6 - 8,  6+,  Edukacyjne,  Pies,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

Wszystko o… Psach i Pszczołach – edukacyjne albumy

Wszystko o… to edukacyjna, bogato ilustrowana seria dostarczająca dzieciom wiedzę przyrodniczą. Dwa tytuły, które chcę pokazać opowiadają Wszystko o… psach oraz o…pszczołach. I choć dzieci znają tych bohaterów, to zapewniam, że książka je zaciekawi i zaskoczy. Przepiękne ilustracje z mnóstwem detali opatrzone informacjami, nie przytłoczą małych czytelników. Jest lekko i zabawnie. To tytuły, do których dzieci będą wracać. Przydadzą się w domowej biblioteczce. Jako miłośnicy stworzenia wszelkiego, polecamy.

Wszystko o… Psach

To dziewiętnaście rozdziałów, w których poukładana jest wiedza o czworonogach. Niektóre z rozdziałów zajmują jedną stronę jak Budowa psa, inne jak Rasy psów kilka stron. Jeśli wasze dziecko chciałoby mieć czworonożnego pupila, to ta książka odkryje przed nim wszystkie radości z jego posiadania ale również obowiązki, które spoczywają na właścicielu.

Zanim przejdziemy do szczegółów, trochę ogólnych informacji. Psia historia. Różnorodność ras. Relacje człowieka z psem. Dalej praktyczna wiedza o etapach psiego rozwoju oraz cechach osobniczych. Zobaczycie jak wspaniale różnią się psie ogony, sierść, oczy. Czy wiecie, że pies osiąga dojrzałość już po ukończeniu pierwszego roku życia, a pierwszy psi rok to mniej więcej czternaście lat ludzkiego życia. Czytelnicy przeczytają o psich zmysłach, sposobach komunikacji z czworonogiem i psich zwyczajach w tym leniuchowaniu i znaczeniu terytorium. Jest też o psiej diecie.

Przytoczone tematy to oczywiście część tego co w książce. Jednak co podkreśla autor Pies to nie zabawka.

Teksty mają różną czcionkę, a najważniejsze w danym temacie podkreślono żółtym tłem. Na każdej stronicy tłoczą się przedstawiciele różnych ras. Sympatyczne psiaki przybierają zabawne miny i pozycje. Dzieci polubią tych kudłatych bohaterów.

o… Pszczołach

Społeczeństwo pszczół, (to) jedno z najbardziej niesamowitych zjawisk w przyrodzie – tak zaczyna się ta historia opowiedziana w dziesięciu rozdziałach. Jej wysokość pszczoła kocha kwiaty i okazuje im to poprzez zapylanie. Dzieci dowiedzą się jak pszczoła zbiera pyłek oraz w jaki sposób go transportuje. Poznają budowę pszczelego domu oraz prawdę o tym, że kiedy zagrożona pszczoła użądli intruza przypłaca to życiem. Oprócz tego będzie jeszcze o pszczelim kicie, który ma wiele zastosowań, w tym lecznicze oraz o królowej. Królowa matka, potrafi złożyć nawet milion ja,j z których wylegną się nowe pszczoły.

Wszystko o pszczołach jest pełne… pszczół. Sympatyczne, ale niemal zawsze w ruchu, uwijają się na kartach książki, aby jak najlepiej opowiedzieć o sobie. Wiedza o nich jest o tyle ważna, że „Pszczoły zapylają większość gatunków roślin, są owadami, bez których życie na Ziemi nie byłoby możliwe”.

Obie książki mają przecudne, zabawne rysunki na wewnętrznych stronach okładki. Dzieci mogą skorzystać z tych szkiców i spróbować swoich sił w tworzeniu psiaków i pszczół. Książki są dobrze zaprojektowane. Ogrom treści nie przytłacza ponieważ tekst jest dobrze rozplanowany oraz przemieszany z ilustracjami.

O serii Wszystko o… miałam już przyjemność pisać. Wtedy bohaterami były mrówki jak również sowy oraz niedźwiedzie. W serii Wszystko o… są jeszcze tytuły o: kotach, krowach, koniach oraz bakteriach. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Książki opowiadają dzieciom o różnych stworzeniach, ich różnorodności i potrzebach. Edukują, budzą ciekawość jak rownież uczą szacunku.

Polecam serię dla wszystkich dzieci, które lubią przyrodę, zwierzęta oraz chcą wiedzieć więcej, o tym co wokół.

Na recenzję książek Wszystko o … Mrówkach i Sowach zapraszam TUTAJ, natomiast o Niedźwiedziach TUTAJ.

Wszystko o… Psach, Mateusz Kęsy, wydawnictwo Dragon, 61 stron, wiek ok. 6 lat

Wszystko o… Pszczołach, Jack Guichard, wydawnictwo Dragon, 61 stron, wiek ok. 6 lat

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *