Zaczarowane Przygody
3 - 5,  Dla dzieci,  Dzieci,  Przygodowe

Zaczarowane przygody Tosi i Franka

Czytacie z dziećmi i wciąż poszukujcie książek, które was rozbawią, zainspirują oraz bez pamięci zajmą czas? Jeśli, tak, to proponuję całkiem nowe wydawnictwo pod tytułem Zaczarowane przygody Tosi i Franka. Tosia i Franek to szalone rodzeństwo z głowami pełnymi pomysłów. W ich domu dzieję się bardzo wiele. Założę się, że każda czytająca tę książkę rodzina znajdzie w opowieściach cząstkę siebie. Może będzie to budzenie rodziców trąbką, zakaz rozmawiania przez telefon przy stole, a może to, że dzieciom nie chce się sprzątać zabawek lub, że nie można podkradać słodyczy oraz, że dzieciom nigdy nie chce się spać. Jeśli coś zabrzmiało znajomo, zajrzyjcie do Zaczarowanych przygód.

W tej historii rzeczywistość miesza się z fikcją, bajkowe postacie nagle ożywają, a szalone pomysły stają się jawą. Zapraszam na szaloną przygodę z Tosią i Frankiem.

Jakie zaczarowane przygody czekają na małych czytelników?

Zobaczcie, co przejrzyj mali czytelnicy z bohaterami w kolejnych rozdziałach:

 • Wielka wyprawa, w którym Tosia i Franek wybierają się do miasta po pączki. Potem w drodze spotykają czerwonego ludzika, który spełnia ich trzy życzenia dzieci.
 • Sto lat, kochana mamo! – w którym mama ma urodziny, a narysowany wielki ptak Maks ożywa i zabiera dzieci na łąkę. Tam mają narwać kwiatów dla mamy.
 • Ruszamy na pomoc – w którym dzieci robią salon piękności dla mamy. Zbliża się Sylwester, a dzieci wyruszają na reniferach, aby uratować Dziewczynkę z zapałkami.
 • Czy są z nami dinozaury – o tym, że czasem, aby uciec przed sprzątaniem zabawek, można polecieć w kosmos.
 • Kraina skąpców – o domowych kłopotach z pieniędzmi. I Lukrecji, wróżce która daje bogactwo, ale zabiera przyjaciół i żadne zabawki świata nie są tego warte.
 • Podziemny świat – o pierwszej wyprawie pociągiem. Zgubionej czapce. Konduktorze oraz wyprawie do serca pociągu, gdzie mieszkają liliputy w czerwonych czapkach.
 • Hej, dalej w kosmosie! – o rodzinnej wędrówce po górach. Żelkach mocy. Przewadze zwierząt nad ludźmi, a także locie starym samochodem z sową Adą.
 • Bal! – o balu na strychu w deszczową pogodę.
 • Na tropie – o tym jak odkrywcze jest bycie detektywem, ale chwila… skąd się biorą dzieci?
 • Skok na morze! – o bańkach mydlanych, w których można zamknąć brata.
 • Ich Królewska Mości – o dniu, w którym Tosia jest królową, a Franek królem.

Na „czarcią piętę” macie ochotę na „… lemoniadę z buraków i ciasto pieczarkowe. …. chipsy z chrzanu i parówki z selera….” – to koniecznie trzeba przeczytać Zaczarowane przygody Tosi i Franka.

Przygody, które spodobają się dzieciom

Przygody Tosi i Franka spisane zostały w jedenaście rozdziałów opatrzonych tytułem. Każdy rozdział to kilka stronic tekstu wraz z ilustracjami. Przyznam, że mnie one urzekły. Są miłe w odbiorze, delikatne, poruszające dziecięcą wyobraźnię. Raz są tylko małym obrazkiem umieszczonym w treści, raz ilustracją na pół strony, a dalej dużym obrazem na dwie strony. Będzie podobać się dzieciom ponieważ pięknie to wszystko razem wygląda.

Książka oprawiona w twardą okładkę, czyni w pełni bezpieczne delikatne kartki w środku.

Polecam Wam Zaczarowane przygody Tosi i Franka do wspólnego czytania, a potem magicznych zabaw. Książka budzi jasną stronę wyobraźni. Opowiada świat, może zainspirować was rodziców i dzieci do ciekawej rozmowy. Być może również dzięki niej, spojrzycie na wybryki waszych pociech, trochę przychylniejszym okiem.

Równie ciekawe przygody dla młodszych dzieci, znajdziecie w książce Biuro Podróży Nosorożki Papti: część pierwsza Przygody w dżungli Łubu-dubu oraz część druga Papti i góra na horyzoncie.

Zaczarowane przygody Tosi i Franka, autor Błażej Przygodzki, ilustracja Piotr Rychel, wydawnictwa Wilga, 88 stron, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *