12+,  6+,  9 +,  Dzieci,  Zwierzęta

Mopsik, który chciał zostać króliczkiem

Dziś u nas kontynuacja historii mopsika imieniem Peggy. Tym razem Peggy, chciałaby zamienić się w … króliczka. Jak do tego doszło? Zapraszam do wnętrza książki, a jeśli chcecie cofnąć się do pierwszego spotkania, kiedy to Peggy marzyła by zostać jednorożcem, zapraszam TUTAJ.

Mała Peggy na dobre zadomowiła się w nowym miejscu. Jej opiekunką i przyjaciółką jest dziewczynka imieniem Chloe, ale o mopsika troszczy się nie tylko Chloe, bo też cała rodzina, młodsza siostra Ruby i starszy brat Finn, mama i tata. Wszyscy darzą pieska sympatią i otaczają troskliwą opieką. Peggy kocha swoją rodziną wielką psią miłością.

W domu pojawia się …

Jednak pewnego dnia, w domu pojawia się ktoś nowy. Małe puchate zwierzątko, króliczka Coco, którą Chloe dostaje od koleżanki Ellie. Coco zamieszkuje w ogrodzie, w klatce zrobionej przez Finna. Mały, przestraszony, puszysty zwierzak staje się nagle centrum domowego porządku. Wszyscy się nim zachwycają i chcą być blisko niego, a co z Peggy? Czy Chloe przestanie ją kochać – martwi się mopsik.

Z obaw i niepewności w głowie Peggy zaczynają rodzić się zwariowane pomysły, bo Peggy chce być jak królik. W końcu w akcie desperacji Peggy pożera wszystkie czekoladowe jajka wielkanocne ukryte dla dzieci w ogrodzie.

Jak skończy się „czekoladowa uczta”, czy Peggy odnajdzie spokój i na powrót poczuje się kochana i szczęśliwa? Przeczytajcie jej historię, aby się tego dowiedzieć.

Dlaczego warto sięgną po książkę?

Mopsik, który chciał zostać króliczkiem to niezwykle pogodna i mądra historia. Młodzi czytelnicy znajdą w niej ciepłe rodzinne relacje, miłość i poszanowanie do zwierząt, wzajemne zrozumienie, szacunek i odpowiedzialność. Wydarzenia opisywane w książce są bliskie dzieciom i ich codzienności, co sprawia, że naprawdę chcą poznać historię do końca. Książka ozdobiona jest wieloma cieszącymi oko ilustracjami, oddającymi nastrój. Zerknijcie poniżej na małą galerię.

Polecam Wam historię Peggy, jej cudownej rodziny i przyjaciół. To doskonała książka na wspólny czas w domu i zbliżające się Święta Wielkanocne.

Mopsik, który chciał zostać króliczkiem, Bella Swift, wydawnictwo Wilga, 144 strony, wiek 6+

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *