6+,  9 +,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

Opowieści o Zwierzętach, które zmieniły Świat. 51 superbohaterów z krwi i kości.

Pewnie spotkaliście się już z wyjątkowymi książkami z serii Opowieści o… Książki te, to zbiory historii o ludziach, którzy dokonali czegoś wyjątkowego i inspirującego. Czegoś co wymagało wysiłku, poświęcenia lub determinacji. Opowieści o… pojawiły się w różnych wersjach, dla dziewczynek, dla chłopców, dla buntowniczek i buntowników. Jeśli macie ochotę zajrzeć do Opowieści dla Dzieci, które chcą być wyjątkowe to zapraszam do wpisu TUTAJ. Tym razem pokażę Wam książkę, w której głównymi bohaterami są wspaniałe i dzielne zwierzęta. Zajrzyjcie ze mną do książki Opowieści o Zwierzętach, które zmieniły świat.

Jak zorganizowane są opowieści o Zwierzętach

W książce dzieci poznają aż 51 zwierzęcych postaci, które wykazały się niesłychanym bohaterstwem. Zwierzęta podzielono w następujące kategorie:

 • Zwierzęta na ratunek„W tym rozdziale przeczytasz o (zwierzętach) kilku takich, które chroniły człowieka przed niebezpieczeństwem niczym własne dziecko…”
 • Zwierzęta w nauce„Zwierzęta są niezwykle ważne dla rozwoju nauki…”
 • Wyjątkowe Zwierzęta„Zwierzęta …, które zainteresują cię z rozmaitych powodów: począwszy od pierwszego znanego psa w historii, po słynną ośmiornicę…”
 • Zwierzęce Gwiazdy „Niektóre (zwierzęta) były aktorami i miały miliony fanów. Inne zajmowały stanowiska burmistrzów miast (poważnie!), a jeszcze inne podziwiamy za lojalność wobec swych właścicieli i przyjaźń, jaką ich darzyły”.
 • Niewiarygodne ale czy prawdziwe?„W tym rozdziale poznasz wiele bardzo dziwnych zwierząt. Jedne są wytworami wyobraźni, a inne, choć wydaje się to niewiarygodne, są w stu procentach prawdziwe”.
 • oraz Twój Ulubieniec – to miejsce dla ulubieńca Twojego dziecka, gdzie można wpisać jego imię, gatunek, rodzaj, wielkość, wagę, długość życia i ciekawostki o nim.

Kogo dzieci poznają:

 • Psa Balto, który uratował życie wszystkim dzieciom w miasteczku.
 • Ning Nonga. Słonia, który podczas tsunami uratował życie dziewczynce.
 • Ming. Małżę, który żył ponad 500 lat!
 • Dindima. Najbardziej wdzięcznego pingwina na świecie.
 • Cacareco. Pierwszego nosorożca, który wygrał wybory.
 • Świstka Phila, który przewiduje rychłą wiosnę lub długą zimę
 • oraz całą masę innych zwierząt.

W książce dzieci przeczytają o wielkich wyczynach dokonanych przez zwierzęta, jak lot na księżyc! Dowiedzą się o tym, jak bez chwili wahania zwierzęta potrafią poświęcić się dla innych i jak wielkim uczuciem darzą swoich opiekunów. W historiach zwierząt dzieci mogą znaleść odniesienia do realnych doświadczeń życiowych, a także mogą utożsamić się z wybranym, bliskim sobie bohaterem.

Dla mnie ciekawe były również cytaty wpłacone między historie, no bo jak nie zgodzić się z tym, że

„Jeżeli dzielisz życie z psem czy kotem (…), to doskonale wiesz, że zwierzęta mają osobowość, umysł i uczucia”. Jane Goodall

My „dzielimy” życie z dwoma świetnymi świnkami morskimi, Normanem i Borysem. Każdy z nich jest inny i równie wspaniały. Są wielką radością w naszym domu.

Przy okazji na zajrzyjcie na stronę Jane Goodall. To przyrodniczka, podróżniczka oraz oddana badaczka życia szympansów.

Opowieści o Zwierzętach, które zmieniły świat to propozycja dla wszystkich miłośników zwierząt. Wybór bohaterów jest ogromny, każdy bez problemu znajdzie swoją ulubioną postać.

My czytamy Opowieści o Zwierzętach nieśpiesznie, co jakiś czas wybierając tylko jedną lub kilka historii. To świetna książka do czytania przed snem, bo opowiastki są krótkie, a obrazki każdego z bohaterów miłe dla oka, ale niezbyt angażujące. Polecam tę książkę Waszej uwadze.

Opowieści o Zwierzętach, które zmieniły świat, autor G. L. Marvel, znak Emotikon, 176 stron, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *