Książki na wakacje
6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Kreatywne,  Wyszukiwanki,  Zestawienia

Łamigłówki dla dzieci – przydadzą się na wakacje

Mam dziś dla was Łamigłówki dla dzieci kilka propozycji, które przydadzą się na wakacje. Takie książki to skarb, gdy czas wolny się dłuży, leżycie na plaży lub gdy pogoda spłata figla. W swoim zestawieniu postawiłam na różnorodność. Znajdziecie tu wszystko: krzyżówki, wyszukiwarki, ciekawostki, bazgranie oraz wyzwanie dla szarych komórek. Jeśli chodzi o format to też jest rozmaicie.

Jednocześnie zapowiadam też kolejny wpis, w którym pokaże książki na wakacje – z przyrodą. Będą tam zadania i ciekawostki związane ze światem zwierząt i roślin, który nas otacza. Ale dziś w roli głównej główkowanie.

Zgadnij 1051 łamigłówek w minutę

Zabawa polega na wykonaniu zadania w określonym czasie. Trzeba coś odszukać, dopasować, wykreślić. Dzieci bawiąc się ćwiczą koncentrację i logiczne myślenie. Przyda się tu pomoc stopera, ale tak naprawdę równie dobrze dziecko może bawić się przez nakładania na siebie presji czasu. W końcu to wakacje.

Książki na wakacje

Milion w rozumie

Niesłychana mała książeczka, podpatrzona przeze mnie u sąsiadki. Malutki format pełen ciekawych faktów na temat zwierząt, roślin, człowieka, jedzenia, miejsc, dokonań sportowych i wielu innych. Wprost wspaniała rzecz na drogę dla dzieci do wertowania.

Książki na wakacje

Fajne Krzyżówki i Łamigłówki dla dzieci

To zestaw łamigłówek w wersji dla dzieci. Zdecydowanie najwięcej jest tu krzyżówek panoramicznych oraz są również klasyczne, wykreślanki, wyszukiwarki, znajdź drogę do celu. Mniej więcej taki zestaw zadań. Wiadomo krzyżówki poszerzają słownictwo, sporo się można dowiedzieć i pokombinować. Jest satysfakcja z rozwiązania całej krzyżówki. Książeczka kolorowa i pełna ilustracji.

Książki na wakacje

Brulion zabaw w podróży

Takie bruliony pamiętam z dzieciństwa. Mama kupowała mi je w kiosku. Czarno biała formuła i papier jakby z tamtych lat. Z boku perforacja – kropeczki, które umożliwiają łatwe oderwanie strony. W środku cała masa różnych zadań: kółko i krzyżyk, połącz kropki, dorysuj, odgadnij, krzyżówki, gra w statki, bystre oczko, labirynty. Nie sposób wymienić. To taki brulion do bazgrolenia. Jest świetny.

Książki na wakacje

Ćwiczenie Umysłu

Ćwiczenie Umysłu to bardziej wymagająca pozycja. To dwieście wyzwań w formule przestrzennej. Zalecane jest wykonywanie zadań w proponowanej kolejności. Jeśli zadanie jest wymagające, należy skorzystać z podpowiedzi zanim przejdzie się do kolejnego. Z każdą łamigłówką jest trudniej. Dzieci ale też dorośli mogą potrenować rozumowanie wizualne i oswajać się z perspektywą 3D. To książka do wspólnego główkowania.

Książki na wakacje

Tak więc poznaliście nasze książki na wakacje. Leżą gdzieś pod ręką, w zasięgu wzroku lub podążają z nami w walizce. Czekają na swój moment. Dobrze je mieć. Nawyk rozwiązywania, główkowania, chęci znalezienia odpowiedzi dobrze wyrabiać w dziecku od najmłodszych lat. Oczywiście ma to być przyjemność, a nie przykry obowiązek.

Udanych, rodzinach oraz książkowych wakacji.

Zapraszam was do wpisu: Książki matematyczne dla dzieci TUTAJ > – wiele w nich świetnych zadań lub Młody Matematyk notatnik > TUTAJ

Zgadnij 1051 łamigłówek w minutę, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 128 stron, wiek 3+

Milion w rozumie, Martens Saskia, wydawnictwo Jedność, 224 strony, mały format 11 x 15.5 cm, 7+

Fajne Krzyżówki i Łamigłówki, praca zbiorowa, wydawnictwo Olesiejuk, 256 stron, okładka miękka, 6+

Brulion zabaw w podróży, praca zbiorowa, wydawnictwo Wilga, 96 stron, okładka miękka jak zeszyt, 6+

Ćwiczenie Umysłu,Dr Gareth Moore, wydawnictwo Olesiejuk, 144 strony, wiek dzieci w wieku szkolnym

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *