3 +,  6+,  Anglojęzyczne

Zobacz w jaki sposób Twoje dziecko może uczyś się i bawić z Let’s Explore

Let’s Explore to dobra zabawa i nauka

Zeszyt Let`s Explore należy do serii książeczek aktywizujących wydanych przez Lonely planet Kids. Z racji zainteresowań mojego Syna, w naszej biblioteczce znalazł się tytuł Ocean, ale już ostrzymy zęby na kolejne tytuły, które możecie przejrzeć tutaj i tutaj. Przy okazji odsyłam Was też do strony Lonely Planet Kids gdzie znajduje się wiele zadań aktywizujących w języku angielskim dla dzieci, do samodzielnego wydruku TUTAJ

Co mogę powiedzieć, książka jest wspaniała. Różnorodna i pełna kolorów. Starannie wydana. Od pierwszej chwili wciąga dziecko w fascynujący, podwodny świat zwierząt i aktywizuje do zabawy poprzez rozmaite zadania. Co istotne i wartościowe dla mnie, to to, że teksty i zadania w książce są w języku angielskim.

Co kryje w sobie książka ?

Wraz z bohaterami Marco i Amelią, mały czytelnik odbywa podwodną, nurkową wyprawę. Zadania zorganizowane są w wodach całego świata: na australijskiej Wielkiej Rafie, w Morzu Czerwonym, u wybrzeży Południowej Afryki, w zimnych wodach Antarktyki, na głębokiem, ciemnych dnie, w ciepłej strefie przybrzeżnej, na piasku i podwodnym lesie. Dzieci odwiedzą bardzo zróżnicowane środowiska i poznają mieszkające tam zwierzęta i roślinność.

Let’s Explore to między innymi:

– kolorowe stronice do uzupełnienia naklejkami umieszczonymi na końcu książki,

-szukanie skarbów w zatopionym wraku, szukanie dwóch jednakowych meduz, szukanie różnic na dwóch „jednakowych” obrazkach,

-ukrywanie zakamuflowanej ośmiornicy w odpowiednim otoczeniu,

-łączenie punktów od 1 do 109 tak, aby powstało morskie stworzenie,

-labirynt, rysowanie i kolorowanie.

Reasumując jest ciekawie, kolorowo i po angielsku. Sami popatrzcie na przepiękne, pełne detali ilustracje.

Na końcu zeszytu znajdziecie rozwiązania wszystkich zadań i zagadek.

Polecam Let`s Explore zarówno do zabawy w domu, jak i w podróży. Książka w formie zeszytu jest lekka i wygodna do zabrania ze sobą.

Bawcie się dobrze z serią Let`Explore. 

Let’s Explore

wydawnictwo lonely planet kids

wiek 5+

48 stron

Nasz egzemplarz kupiliśmy tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *