Wielbłądzica baletnica i inne bajki
6+

Wielbłądzica baletnica i inne bajki, które Cię rozśmieszą

Wielbłądzica baletnica i inne bajki to fantastyczna kolekcja bajek z morałem.

W książce Wielbłądzica baletnica i inne bajki znajdziecie dwadzieścia krótkich opowiadań. Każde z nich to jedna strona tekstu plus strona z ilustracją pełną detali. Choć bohaterami są zwierzęta, to nauka i mądrość płynące ze spisanych historii są w pełni adekwatne do świata ludzi. Bajki poruszają wyobraźnię, dają do myślenia i co ważne, kończą się morałem. Dowiemy się na przykład, że:

Na realizację marzeń trzeba czekać cierpliwie, a się spełnią,

„Podjęcie nawet niewielkiego ryzyka dodaje życiu kolorytu”, a 

„Co za dużo to nie zdrowo”.

Jeśli chcecie wyruszyć dziurawą łodzią na wzburzone morze z Krabem i Homarem, dowiedzieć się czym zakończyły się zakupy Madame Nosorożec lub czy Stary Pies zmienił swój los, zatopcie się w lekturze bajek brawurowo przełożonych na język polski przez Wojciecha Manna. Mistrzowskie teksty autora czyta się znakomicie i bardzo szybko, a każda bajka kończy się serią dziecięcych pytań: co? jak? dlaczego? Bajki ilustrują i dają okazję poznać całą gamę uczuć i cech ludzkich, tych dobrych jak wytrwałość, tolerancja, pokora, miłość ale też tych negatywnych jak łakomstwo czy chciwość.

Nie jestem zwolenniczką klasycznych bajek o tym jak ktoś kogoś pożera lub zamienia w ropuchę lub inne stworzenie, a na końcu wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Natomiast Wielbłądzica baletnica i inne bajki zachwyciły mnie i Moje Dziecko. Wracamy do niech co jakiś czas i Wam również polecam tę mądrą lekturę na spokojny wieczór.

Warto również wspomnieć, że książka cieszy nie tylko duszę ale i oko. Jest pięknie, klasycznie wydana, można powiedzieć „w starym stylu”. Twarda oprawa, nieco przyżółcone strony, a każda bajka i ilustracja zamknięta w delikatnej ramce. Zerknijcie na kilka zdjęć poniżej. Z pewnością Wielbłądzica baletnica i inne bajki staną się ozdobą w Waszej biblioteczce.

Polecamy tę uroczą i mądrą książkę.

Wielbłądzica baletnica i inne bajki, autor Arnold Lobel, przekład Wojciech Mann, wydawnictwo Literackie, 48 stron, wiek według mnie 4+

Moja ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *