3 +,  6+,  Piraci,  Przygodowe

Kapitan Sharky i tajemnicza wyspa skarbów zabiera dzieci w piracką przygodę

Kapitan Sharky i tajemnicza wyspa skarbów, fajna opowieść o pirackich przygodach

Kapitan Sharky i tajemnicza wyspa skarbów to nasze niedawne odkrycie. Choć to nie nowość wydawnicza to zdecydowanie warta uwagi i polecenia, szczególnie dla tych co kochają piratów.

Pewnego słonecznego dnia na łodzi, czas dłuży się małemu Michałkowi. Nic się nie dzieje, a statek leniwie kołysze się na falach. Wtedy nagle Michałkowi wydaje się że „… słyszy dobiegający z morza głos: – Zarzucić cumy!„.  Nieoczekiwanie łódź Michałka zostaje zaatakowana przez statek piracki, kapitana Sharkiego i jego załogę: pokładowego szczura Maksa i papugę Koko. Piraci nie wydają się groźni, Michałek nie boi się nawet wtedy gdy zostaje pojmany, a z jego statku piraci rabują czekoladę. „Piracka załoga łapczywie rzuciła się na czekoladę” bo od dawna jadła tylko kiszoną kapustę, fasolkę i rybę 🙂 Chłopiec doskonale odnajduje się na pirackim okręcie i razem z nowymi towarzyszami, rusza po przygodę.

Co według mnie jest wspaniałe to, to że bohaterowie to dzieci o wspaniałej bujnej wyobraźni, a nie niedoścignięci super herosi. Książka zawiera też słowniczek małego żeglarza, który wyjaśnia nowe słowa związane z tematyką żeglarską np. abordaż, reja, cuma. Od przeczytania Kapitana Sharkiego zdarza nam się często zdobywać coś abordażem podczas zabaw w kąpieli i nie tylko. Słowniczek to moim zdaniem świetny pomysł.

Kapitan Sharky i tajemnicza wyspa skarbów to pierwsza z trzech części o przygodach chłopca i jego przyjaciół. Tu znajdziecie kolejne przygody Michałka. My na pewno po nie sięgniemy.

Bardzo pozytywna książka, napisana prostym językiem i pięknie zilustrowana. Znajdziecie w niej błękitne morze i niebo, słońce i piasek, a wokół morskie stworzenia. Oprawa twarda, nie do zdarcia w trakcie wielokrotnej lektury.

Serdecznie polecam.

Kapitan Sharky i tajemnicza wyspa skarbów, autor: Jutta Langreuter, Silvio Neuendorf, wydawnictwo  Mamika, 28 stron, wiek od 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *