6 - 8,  Edukacyjne

Mały geniusz. Zadania dla dzieci na bystrość i inteligencję

Mały geniusz. Zadania dla dzieci na bystrość i inteligencję – wydawnictwo Olesiejuk

Każdy rodzic wie, że dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym są szczególnie ciekawe świata i chętne do wszelkich eksperymentów. Korzystam z zapału mojego sześcioletniego Synka do zdobywania nowych doświadczeń i podsuwam mu wartościowe książki. Dziś chciałam zwrócić Waszą uwagę na książkę Mały geniusz. Zadania dla dzieci na bystrość i inteligencję. To zbiór aż 300 zdań w bardzo wyjątkowej, książkowej i twardej oprawie. Taka książka, w której można pisać, to zupełnie coś innego niż zeszyt z zadaniami. Sprawdźcie to sami.

 

Zbiór zadań Mały geniusz podzielony został na 6 części, odpowiadającym rozwijanym w nich umiejętnościom. Znajdziecie tu rozdziały: Uwaga, Przestrzeń, Logika, Pamięć, Język, Liczenie. 

Rozwijane w poszczególnych rozdziałach umiejętności zostały opisane szerzej w sekcji Zdolności.

     

Poza rodzajem rozwijanych umiejętności i różnorodnością obszarów tematycznych, zadania są zróżnicowane pod kątem stopienia trudności oraz czasu ich realizacji.

Wybór i rodzaj zadań jest przeogromny. Mamy tu labirynty, krzyżówki, szukanie szczegółów, zabawy z literami i cyferkami, zadania pamięciowe, skojarzenia faktów, puzzle, przyporządkowywanie elementów i wiele innych form zabawy.

   many geniusz

  

   

   

  

   

   

  

Na końcu książki rozdział Rozwiązania, gdzie można sprawdzić poprawność wykonania zadań. To raczej opcja dla starszych dzieci, które rozwiązują już te trudniejsze zdania.  W przypadku młodszych dzieci liczy się zabawa. Po Rozwiązaniach, Indeks zadań ułatwiający znalezienie zadania o określonej tematyce czy stopniu trudności.

Mały geniusz to także dobra propozycja gdy wybieracie się w podróż. Taka masa zadań szybko się nie skończy, a zajmie niewiele miejsca w bagażu.

Mały geniusz motywuje, rozwija i pobudza dziecięcą wyobraźnię. Zdecydowanie polecam i życzę dobrej zabawy.

   

Mały Geniusz, praca zbiorowa, wydawnictwo Olesiejuk, 350 stron, wiek według mnie od 5 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 − 9 =