6+,  9 +,  Podwodny Świat,  Wielcy Ludzie

Podwodny Świat. Opowieść o Jacquesu Cousteau

Prawdziwe historie o ludziach, którzy swoje życie przeżyli z pasją i dokonali rzeczy i odkryć, które przysłużyły się innym, czytam zawsze z wielką chęcią. Szczególnie jeśli człowiek, o którym mowa oddał się sprawie, która jest bliska naszemu sercu. W książce, pod tytułem Podwodny Świat, do której chcę was dziś zaprosić mowa jest o Jacquesu Cousteau, wielkiemu badaczu mórz i oceanów. Fakt, że historia tego słynnego oceanografa została spisana w wersji dla dzieci, niezwykle mnie ucieszyła. Co najmniej tak jak historia pierwszej drogi na Mount Everest, którą możecie zobaczy TUTAJ.

Historia Jacquesa Cousteau

„…w pewnie letni dzień przyszedł na świat mały chłopiec..”

„Jacques od początku uwielbiał wodę – szczególnie to, jakie doznania wywoływała na jego dłoniach, twarzy i całym ciele. Woda wprawiała go w zdumienie…”

Tak zaczyna się opowieść o życiu chłopca, który urodził się we Francji i ukochał sobie morze. Woda, świat i życie, które odkrył pod jej taflą, fascynowały go. Drugą jego pasją była kamera, zdjęcia, tworzenie filmów. Z połączenia dwóch zainteresowań Jacguesa powstało wiele filmów dokumentalnych o podwodnym świecie. Jacques Cousteau „chciał zostać człowiekiem rybą...”, „Zaczął więc szukać sposobu, jak tego dokonać„. Jego poszukiwania doprowadziły do skonstruowania przez niego akwalungu, który umożliwił dłuższe pozostanie pod wodą. Obserwował jak zmienia się wodny ekosystem, jak niszczeje i ginie wskutek działań człowieka. Wtedy postanowił, że jego filmy będą pokazywać te zmiany, ostrzegać ludzi i uczyć jak chronić morski świat.

Zdecydowanie zachęcam do czytania

Podwodny Świat to nastrojowa szata graficzna, w podwodnej, błękitnej kolorystyce. Ciekawe ilustracje stworzone z myślą o młodych czytelnikach i rozkładówki, które pozwalają cieszyć oko morskim światem w większym formacie. Teksty dopasowane do ilustracji, nie za długie, proste i dopasowane do młodego odbiorcy.

Dla nas ta książka, to nie lada gratka. Wodne poszukiwania i odkrycia czy to w kałuży, czy to w jeziorze czy w oceanie to zawsze wielka przygoda i przyjemność więc jeśli tak jak my lubicie wodę i lubicie czytać prawdziwe historie o pełnych pasji ludziach, którzy zmieniają świat to ta książka jest dla Was stworzona. Polecam dla Wszystkich, małych i dużych odkrywców.

Podwodny Świat. Opowieść o Jacquesu Cousteau, Jennifer Berne, ilustracje Eric Puybaret, wydawnictwo Tekturka, 34 strony, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *