Wielka Księga
13 +,  6 - 8,  9 - 12,  Atlas,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

Wielka Księga Życia na Ziemi

Pozwólcie, że przedstawię, oto Wielka Księga Życia na Ziemi. Piękny, inspirujący atlas pełen wiedzy o życiu na Ziemi. Przejrzyście, na przykładach pokazuje zależności między gatunkami oraz to, co nas łączy i to, co nas dzieli. Bezsprzecznie wszyscy, my ludzie, zwierzęta oraz rośliny jesteśmy mieszkańcami jednej planety. Wielka Księga Życia na Ziemi to kolejny namalowany z rozmachem i pięknie opowiedziany atlas Yuval Zommera. Wcześniej mogliśmy podziwiać już tematy: Ptaki, Ssaki, Kwiaty czy Zwierzęta Morskie. Książki tego autora zawsze odkrywają jakieś nieznane ciekawostki, które zaskakują. Pięknie wydana książka z pewnością sprawdzi się jako prezent pod choinkę dla dzieci początkowej edukacji szkolnej. Zaraźcie swoją rodzinę pasją odkrywania i eksplorowania.

„Wielka Księga Życia na Ziemi jest moim hołdem dla zdumiewających zależności łączących ludzi z przyrodą”.

Wielka Księga Życia na Ziemi opowiada …

  • jakie gatunki występują na Ziemi;
  • o unikalności każdego stworzenia – nawet zebry czy żyrafy różnią się między sobą umaszczeniem;
  • domach jakie budujemy aby poczuć się bezpiecznie – ślimak ma skorupę, ptaki gniazda, a gryzonie norki;
  • sposobach komunikacji;
  • tym, jakie środowiska wybieramy do życia, suche, wodne, leśne…;
  • życiu w stadzie – jak my ludzie w rodzinie czy ptaki w koloniach;
  • byciu w drodze – migracje zwierząt, podróże ludzi;
  • jaki się chronimy przed zimnem czy upałem;

Książka odpowie na wiele pytań. Między innymi po, co nam pory roku czy powietrze? Przede wszystkim jednak młodzi czytelnicy zobaczą jak to pięknie wszystko jest ze sobą połączone i jak poszczególne gatunki ze sobą współpracują, aby przetrwać.

Z ciekawostek na przykład możecie przeczytać, że „Krowy mają w nogach specjalne blokady, które pozwalają im spać na stojąco”, a „Sokół wędrowny lata z prędkością nawet 300 kilometrów na godzinę”.

Jest też stały element atlasów czyli wyszukiwania. Tym razem na kartach książki, czytelnik ma za zadanie odnaleźć 15 ukrytych odcisków stóp. Na końcu rozwiązanie do sprawdzenia.

Księga Życia na Ziemi jest pełna życia i kolorowa, różnorodna oraz ciekawa. Kiedy zaczyna się ją przeglądać to, po prostu wciąga. Oko cieszy również jakość wydania, twarda okładka i usztywnione kartki wewnątrz.

Jeśli szukacie książki na prezent, to będzie to świetny wybór. Mały czytelnik będzie do tej książki zaglądał przez długi czas. Wiedza w niej przekazana z pewnością przyda się w szkole.

Książka otwiera oczy na świat i uczy wrażliwości, „Bo wszyscy jesteśmy częścią przyrody, a przyroda jest częścią nas…”.

Wielka Księga Kwiatów TUTAj , Wielka Księga Ssaków TUTAJ, Wielka Księga Morskich Zwierząt TUTAJ

Wielka Księga Życia na Ziemi, Yuval Zommer, wydawnictwo Wilga, 64 strony, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *