Jesteś Kimś Wyjątkowym
6 - 8,  Dla Rodziców,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

Jesteś Kimś Wyjątkowym – Relaksacje dla nieco starszych dzieci

Bardzo niedawno pokazywałam wam cudowną książkę Jesteś Kimś Wyjątkowym – relaksacje dla dzieci. Sprawdziła się u nas znakomicie, czytaliśmy i praktykowaliśmy relaksacje z uwagą. Dlatego nie zwlekając, chciałam wypróbować zawartość drugiej części książki pod tylko nieco zmienionym tytułem Jesteś Kimś Wyjątkowym – relaksacje dla nieco starszych dzieci. W niej treści skierowane są do dzieci w wieku 6 – 12 lat oraz rodziców i opiekunów, choć sama autorka piszę, że …warto mieć otwartą głowę, bo może odpowiadać zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym, a nawet dorosłym”.

Książka pozostaje w tym samym, kojącym, otulającym klimacie. Co mnie niezmiernie ucieszyło. Natomiast teksty są nieco dłuższe, napisane językiem odpowiednim dla starszych dzieci. Mniej jest zdrobnień i rymowań. Po każdej opowieści znajdziecie pytania, które można wykorzystać do rozmowy z dzieckiem o emocjach. Jest aż piętnaście tekstów przynoszących Relaksacje, ostatnia propozycja to opcja Wizualizacji wspólnie z dzieckiem, a na końcu również propozycja Relaksacji dla rodziców.

Na początku, tak jak poprzednio, znajduje się bardzo pomocy rozdział instruktażowy Instrukcja Obsługi. A w nim jak przygotować się do czytania, jak czytać i zachęcać do rozmowy. Koniecznie chcę wspomnieć również o Liście do Dzieci, w którym autorka przekazuje czym i jak cenna jest wyobraźnia. Wystarczy jej tylko użyć.

Jesteś kimś wyjątkowym

„Głównym motywem książki jest podróż i różnorodność. Podróż po światach, nastojach, emocjach, pokojach, talentach, uczuciach”.

Czytając dzieci będą miały okazję doświadczyć wielu przyjemnych stanów, między innymi :

  • odwiedzić ogród autentyczności;
  • zanurkować pod wodą w morskie głębiny;
  • poleżeć na trawie;
  • wejść do pokoju pełnego emocji i kolorów;
  • unosić się na liściu

Książka daje sposobność do przeżycia bezcennych, wspaniałych, wspólnych chwil z dzieckiem. Tu i teraz. Spróbujcie. Może okazać się, że wasza pociecha polubi takie rozmowy i będzie jej się dobrze zasypiać. Poczujcie się jak ktoś wyjątkowy. Razem. Polecam.

Wpis o Jesteś Kimś Wyjątkowym – relaksacje dla dzieci, czyli pierwszej części dla młodszych dzieci, znajdziecie TUTAJ.

Jesteś Kimś Wyjątkowym – relaksacje dla nieco starszych dzieci, wydawnictwo Mamania, 48 stron, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzy × jeden =