Jesteś Kimś Wyjątkowym
3 - 5,  Dla Rodziców,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

Jesteś Kimś Wyjątkowym – Relaksacja dla dzieci

Emocje dziecięce, ale również nasze rodziców są na codzień bardzo ważne. Potrafią w sekundę obrócić dobrą atmosferę w pył lub odwrotnie złą godzinę zmienić w śmieszny i pogodny moment. Nie wiem jak robi to mój syn, ale od razu wie, że coś mnie gryzie i z nas dwojga to chyba ja mam więcej za uszami jeśli chodzi o humory. Serio. Książka Jesteś Kimś Wyjątkowym. Relaksacja dla dzieci posłużyła u nas wszystkim domownikom. I choć wiek wskazuje na 3+ to nie mało to większego znaczenia. Każdy może skorzystać ze wskazówek. Na początku książki znajduje się Instrukcja Obsługi w prostych słowach. Czyli staraj się mówić wolniej i nie podnoś głosu, bo przecież dzieci (mój syn) czują spokój lub jego brak. Jeśli już się wkurzysz to staraj się oddychać, głośno i wolno – to po prostu działa. Co dalej w książce? Świetne opowiastki relaksujące, które można wykorzystać w całości lub jako inspirację.

Rozluźnienie

W książce znajdują się trzy treści, z których możesz skorzystać, aby opowiedzieć dziecku w jaki sposób może się rozluźnić. Poczynając od główki noska, oczek, przez brzuszek, do nóżek i rączek – możesz wykorzystywać gotowe sformułowania z książki lub przeczytać wcześniej i starać się naśladować idąc za wskazówkami. Wdech … i wydech…Wszystko (ciało i umysł) staje się szczęśliwe.

Relaksacje

Cześć Relaksacje to już konkretne scenariusze do opowiedzenia. Historii jest 14. Są, jak sama autorska mówi „… idylliczne, czasami wręcz przesłodzone. Używam zdrobnień …”. Dzięki czemu są miłe dla ucha i ciała, które wpada w rytm i zaczyna się miękko unosić przy oddechu.

Podczas relaksacji można odbyć Podróż przez tropikalny las; wyobrazić sobie jak latają Chmurki; towarzyszyć Dzielnemu Ziarenku; czy odwiedzić Domek Leśnej Babci. Jest też tekst dedykowany dla dziewczynki i dla chłopca. Choć dla mnie wszystkie są naprawdę uniwersalne i można je opowiedzieć każdemu. Teksty są tak ułożone, że mają wywołać określone emocje. Na przykład Jestem kimś wyjątkowym ma wzmocnić akceptację, poszanowanie siebie i świata; a tekst Smok wzmacnia uczucie radości i przyjaźni. Historie są przyjemne, swobodne, optymistyczne. Sprawiają radość i wywołują uśmiech. Z przyjemnością leży się i słucha.

Zobaczcie jak wygląda wnętrze książki.

Powstała również Jesteś Kimś Wyjątkowym 2. Relaksacja dla (nieco) starszych dzieci TUTAJ Chciałabym również do niej zajrzeć. Polecam wam książki do domowej biblioteczki, aby mieć, sięgać i cieszyć się spokojem. Sama korzystam i dziękuję za tę sposobność autorce.

Jesteś Kimś Wyjątkowym, Martyna Broda, wydawnictwo Mamania, 48 stron, wiek 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =