3 +,  Anglojęzyczne,  Auta

Kto prowadzi? Who’s driving?

Kto prowadzi? Who`s driving?     

Kto prowadzi? Who`s driving? to książka w sam raz dla dzieci w wieku 2-3 lat. Ilustracje podpisane są zarówno w języku polskim jak i angielskim. Tematyka motoryzacyjna zdaje się być bliższa chłopcom. W tym przypadku jednak nie koniecznie, ponieważ bohaterami są sympatyczne zwierzęta (mamy tu nawet żyrafę wystrojoną w różowości, zmierzającą na lekcje gry w tenisa).

Dziecko nie tylko słucha i ogląda, ale też rozwiązuje zagadkę. Autor stawia pytanie kto z grupy zwierzątek ustawionych za np. wozem strażackim, jest jego kierowcą. Wskazówką jest strój kierowcy, przedmioty, które ma ze sobą czy odpowiednia wielkości auta. Na kolejnej stronie znajdujemy odpowiedź – nazwę zwierzęcia, kierowcy wraz z informacją dokąd właśnie zmierza.

Czytając tę książkę, uczymy się i powtarzamy nazwy zwierząt, poznajemy rodzaje pojazdów, mimowolnie poznajemy konstrukcję gramatyczną pytania i odpowiedzi. Możecie też, tak jak my bawić się w odgłosy zwierząt.

Moim zdaniem, pomysł na książkę bardzo trafiony. W stosownym wieku mój synek był naprawdę wielkim wielbicielem tej książeczki.

Udzielenie właściwej odpowiedzi na zadaną zagadkę i odkrycie, że słoń to przecież elephant i dziecko już to wie – buduje wiarę we własne możliwości i wywołuje bezcenny uśmiech na twarzy.

 

    

Kto prowadzi? Who is driving ? Leo Timmers, wydawnictwo Babaryba, 32 strony, wiek 2+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *