6 - 8,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

Ślady zwierząt oraz Pod wodą z serii Młodzi Przyrodnicy

Seria Młodzi Przyrodnicy, a w niej dwa nowe tytuły: Ślady zwierząt oraz Pod wodą to książeczki, które towarzyszą nam od dawna. Wszystko za sprawą opisanej w nich piękne przyrody. Jest już sporo tytułów do wyboru, poczynając od Ptaków przez Kwiaty, Zwierzęta słodko oraz słono wodne, te w lesie, te na łące oraz owady, a nawet dinozaury. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Książeczki mają niewielki format, za to dwa ostatnie tytuły mają dużo więcej stron i mam wrażenie więcej tekstu. Tekst pisany dużą czcionką, dzięki czemu jest idealny do samodzielnego czytania, ale też oglądania. Na uwagę zasługują ilustracje, które oddają piękno i urodę omawianych stworzeń oraz środowiska naturalnego. Dużo zieleni, wody i pięknych stworzeń tworzy piękne połączenie.

Ślady zwierząt

Dzieci dowiedzą się jak zwierzątka leśne, na przykład wiewiórka Skwirka przygotowuje się do zimy gromadząc zapasy. Gdy nastaje czas zimy, leśny świat pokrywa warstwa śniegu. Zwierzęta walczą o przetrwanie szukając jedzenia, tak jak na przykład dzik, który ryje w ziemi w poszukiwaniu żołędzi. Dzieci poznają tropy saren, jeleni, a może jednak … psa? A potem nastaje wiosna. Z nor wychodzą borsuki, jelenie zrzucają poroże, małe drapieżniki plądrują okolice głodne po zimie, a w gniazdach legną się młode. Trudno nie wspomnieć o jeżu, koszatkach, orzesznicach i … wężach, które to w tym czasie zrzucają skórę. Ślady zwierząt są pełne życia, zieleni i informacji o zwyczajach i życiu zwierzęt.

Pod wodą

Tytuł Pod wodą jest wyjątkowo fajny ponieważ głównymi bohaterami są bobry. Bobry jak kiedyś wspominałam to jedne z naszych ulubionych zwierząt, bo mieliśmy okazję spotkać jednego z bardzo bardzo bliska. TUTAJ wpis o wspaniałej bobrzej książce pod tytułem Bóbr pracowity mąciwoda, zajrzyjcie. Wracając do Pod wodą, książeczka pokazuje wędrówkę małych bobrów: Borka i Berki, którzy najpierw udają się na zwiady okolicy swojego domu, a potem gdy rodzi się nowe bobrze pokolenie, opuszczają żeremie, aby założyć swoje rodziny. Razem z bobrami czytelnicy poznają mieszkańców jeziora i okolic: ryby, zaskrońca, pająka topika, żaby, kaczki. Bardzo ciekawie pokazane są wzajemne relacje między zwierzętami, dzieci dowiedzą się jaki niektóre zwierzęta się rozmnażają, rozwijają oraz jak się odżywiają, a czasem kto kogo zjada, aby przetrwać. Bobry spotykają nie tylko „podwodnych” mieszkańców, ale również piżmaka, a nawet łosia.

Polecam książeczki z serii Młodzi Przyrodnicy dla małych miłośników przyrody, do rodzinnego czytania, na wspólne, przyrodnicze spacery oraz jako inspirację na lekcje przyrody. Dwa tytuły, o których już pisałam to Owady i inne małe zwierzęta TUTAJ oraz W stawie TUTAJ .

Wszystkie tytuły z serii Młodzi przyrodnicy możecie przejrzeć TUTAJ. Polecam

Ślady zwierząt oraz Pod wodą, praca zbiorowa, wydawnictwo Wilga, każdy po 48 oraz wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

cztery + 8 =