KsiążkaoDzikach
6+,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

Dzika książka o Dzikach i ich kuzynach

Dzika książka o Dzikach to po prostu przesympatyczna historia dzików. Lubię te zwierzęta, kręcą się czasem koło domu. Kiedyś nawet natknęliśmy się z Jaśkiem na jednego i … szybko uciekaliśmy, ale często wspominamy to spotkanie z rozrzewnieniem. Żal, że trwało tak krótko. Jako miłośnicy przyrody wszelkiej, zwłaszcza zwierząt, a szeczgólnje świń, z ciekawością sięgnęliśmy po książkę, która bez zaskoczeń opowiada po prostu wiele o dzikach. Za to jak! Po jej przeczytaniu można zostać prawdziwym dziczym ekspertem.

Zatem Chrum! Chrum! Z książką pochrumchacie również w wielu innych językach.

Czego między innymi dzieci dowiedzą się z książki?

  • Poznają dziczych przodków – entelodentów;
  • Dowiedzą się jak ważna dla dzika jest rodzina, jak te zwierzęta funkcjonują w stadzie, w którym rola jest jasno określona. Są tam: przodownica, locha, loszki, przelatki, pasiaki, samura, wycinki, pojedynek ;
  • Jak zbudowane są dziki, jakie są ich zwyczaje i co jedzą.
  • Mnie zdziwiło tak powszechne występowanie dzika tudzież jego krewniaków na świecie. Właściwie są wszędzie poza polarnymi i zimnymi obszarami. Przystosowują się do życia w określonym środowisku, nieco inaczej wyglądają, jak również nieco inaczej się nazywają. Mamy dzikana rzecznego, guźca, pekana czy świnie wisajską. Każdy z tych gatunków jest w książce krótko opisany.
  • Na końcu czytelnicy znajdą ciekawe historyjki i wierzenia związane z dziczo – świńskimi zwierzakami. Książka kończy się „sprawdzianem” pamięci w formie zabawy.

Podsumowując, polecamy dla miłośników przyrody

Książka rozwiała wszelkie nasze dzicze wątpliwości. To była fajna, pocieszna przygoda. Dzika książka o Dzikach i ich kuzynach ma większy format, twardą oprawę, a w środku ciekawe, niebanalne dzicze ilustracje.

Jeśli wasze dzieci lubią zwierzaki to sięgnijcie po ten tytuł. Polecam

Warto wspomnieć, że część dochodu z książki przeznaczone jest na Azyl dla świń Chrumkowo. Jeśli jesteście ciekawi to na FB można podejrzeć mieszkańców schroniska. Profil znajdziecie wpisując @chrumki

Inne „świnkowe” książki, które polecałam znajdziecie na przykład TUTAJ – Jaśminka. Uratowana świnka lub TUTAJ – TUTU. Wielkie marzenie małej świnki.

Dzika książka o Dzikach i ich Kuzynach, Jola Richter-Magnuszewska, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 48 stron, zgodnie z opisem wiek 6 + , ale uważam, że młodsze dzieci też będą zainteresowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziewiętnaście − piętnaście =