Encyklopedia Obrazkowa
3 - 5,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

Encyklopedia Obrazkowa – Zwierzęta oraz Przyroda

Książki Encyklopedia Obrazkowa Zwierzęta oraz Encyklopedia Obrazkowa Przyroda to coś optymistycznego i fajnego, co chciałam wam dziś pokazać. Obie książki to najprościej mówiąc zestawy obrazków, które przedstawiają przeróżne zwierzęta z całego świata. W każdej książce jest ich 1000! Obrazki są podpisane, choć nie ma dokładniejszych opisów na temat zwierząt. Za to zwierzęta uporządkowano w różnych przekrojach, takich jak zwierzęta w dżungli, zwierzęta nocne oraz zwierzęta występujące pod ziemią.

Dzieci znajdą w Encyklopediach dobrze im znane gatunki zwierząt:

 • domowych (psy, kotki, żółwie, papugi itd.)
 • gospodarskich (konie, krowy, owce itd.)
 • dzikich (niedźwiedzie, jeże, ryby, tygrysy itd.)

jak również gatunki, które je zaskoczą. Poza tym, jest ta cudowna mnogość stworzeń, o której wspomiałam wcześniej. Zwierzaków jest zatrzęsienie, małp, ptaków, owadów, tych co noszą poroża, tych co pełzają, pływają. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Mój syn również też znalazł. Jako posiadacz dwóch świnek morskich i ich wielki miłośnik, odnalazł dziką świnkę, świnkę morską domową i kapibarę, która jest przodkiem tych miłych gryzoni. Zobaczcie.

Książki o Zwierzętach i Roślinach to propozycja dla młodszych dzieci, których wiek określono na plus trzy jednakże ja uważam, że książki lepiej sprawdzą się dla nieco starszych dzieci. Uważam tak dlatego, ponieważ wymieniono w niej tak wiele gatunków, że maluchy mogą być nieco przytłoczone. Natomiast dla starszych dzieci będzie to prawdziwa zwierzęca uczta. Nawiasem mówiąc dla rodziców z pewnością też. Druga sprawa, to to że ilustracje zwierząt są dość szczegółowe, co znów w przypadku starszaków jest znakomite, a dla maluchów może nie do końca.

Zwierzęta – Encyklopedia Obrazkowa

„Na ziemi żyje ponad milion gatunków zwierząt, o których istnieniu wiemy. Prawdopodobnie miliony kolejnych czekają na odkrycie”.

Różnorodność i piękno świata zwierzęcego zachwyca. Uwielbiamy rodzinnie oglądać zarówno książki jak i filmy przyrodnicze. Encyklopedia Obrazkowa Zwierząt pokazuje ten cudowny świat w wielu ujęciach. Podam tylko przykłady:

 • mieszkańcy lasu deszczowego, a w nim tygrys, piranie, tapir ….oraz dużo małp
 • zwierzęta Afryki, a w niej bawił, ryjkonos, nosorożec …
 • zamieszkujący Australię, a tam waran, kangur, kangoszczur, emu, wombat ….
 • przedstawiciele Arktyki, jak niedźwiedź polarny, ryś kanadyjski, mors…
 • oraz Antarktyki, jak pingwin cesarski, długopłetwce, czy foka …
 • gatunki zwierząt górskich: szczekuszka himalajska, alpaka, kawa górska …
 • zwierzęta na wsi,
 • zwierzęta w mieszkaniu,
 • i wielem, wiele jeszcze innych zestawień

Przyroda – Encyklopedia Obrazkowa

„Wyrusz w podróż przez dżungle, pustynie, stepy, ogrody, oceany, farmy oraz pola i poznaj dokładnie 1000 najciekawszych zwierzą, roślin oraz elementów przyrody nieożywionej”.

W książce o Przyrodzie zamieszczono spis treści, który możecie popatrzeć na zdjęciu poniżej. Tu zwierzęta i rośliny reprezentujące dany ekosystem oraz miejsce występowania, zostały pokazane razem. Mamy więc:

 • Łąki ogrody, a tam ziębę zwyczajną, nornicę rudą oraz storczyk czy pokrzywę zwyczajną;
 • W ogrodzie pooglądamy trzmiela ogrodowego, ślimaka czarnego oraz mniszka pospolitego czy stokrotkę pospolitą;
 • Pięknie prezentuje się galeria Piór, jaja i gniazda;
 • W dżungli dzieci obejrzą leniwca pstrego, bongo, wielką bukietnicę i chrząszcza herkulesa!;
 • Dalej bory i lasy; w górach; sawanny i stepy; na śniegu i lodzie;
 • a to wszystko tylko wybrane przykłady.

Encyklopedie Obrazkowe dla wszystkich małych i większych miłośników przyrody

Podsumowując, polecam waszej uwadze obie Encyklopedie. Czeka was z nimi naprawdę fajnie spędzony czas. Można je po prostu oglądać i podziwiać, porównywać, a także rysować. Jeśli dzieci zainteresuje jakieś zwierzę szczególnie, fajnie jest poszukać informacji na ich temat dalej na własną rękę. My tak robimy.

Najfantastyczniejsze okazało się dla nas to, że wśród zwierząt udało nam się znaleść takie, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Czy znacie molocha kolczastego, ogonopiara uszastego, wielkoucha, otocjona czy płaskogłowi krokodylowatego? Mimo, że ze świtem przyrody jesteśmy za pan brat, to wiele zwierząt było totalnym zaskoczeniem.

Obie Encyklopedie Obrazkowe Zwierząt i Roślin stanowią serię. Zostały porządnie wydane, w twardej oprawie. W środku znajdziecie duże, matowe stronice oraz tłumek zwierząt. Nic dodać, nic ująć. Polecam serdecznie.

Inne zwierzęce encyklopedie i atlasy, o których pisałam możecie podejrzeć TUTAJ – Wielka Księga Morskich Zwierząt i TUTAj– Big book of Big Sea Creatures.

Encyklopedia Obrazkowa, Zwierzęta, Przyroda, praca zbiorowa, wydawnictwo Wilga, 32 strony, wiek 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sześć + siedem =