Młodzi Przyrodnicy
3 - 5,  6 - 8,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

Młodzi Przyrodnicy – nowe tytuły

Śpieszę pokazać wam kolejne tytuły z serii Młodzi Przyrodnicy: Pod ziemią, Jak nie dać się zjeść oraz Domy Zwierząt. Książeczki jak zwykle zachwycają ilustracjami i dostarczają ciekawej przyrodniczej wiedzy. Miękka okładka i niewielki format sprawiają, że książki są wygodne do zabrania ze sobą. To również bardzo fajna propozycja dla dzieci do nauki czytania z uwagi na dużą czcionkę oraz nieprzytłaczające ilości tekstu wkomponowane w całostronicowe ilustracje. Zajrzyjmy do wnętrza.

Domy Zwierząt

W przeciwieństwie do nas ludzi mieszkających w domach z „betonu”, zwierzaki znajdują schronienie w różnych miejscach: w stercie drewna, w podziemnych norkach, w uwitych gniazdach czy też na tratwach. Tytuł Domy zwy Zwierząt zaprasza do wnętrza domu między innymi myszki badylarki, borsuka, niedźwiedzia, bobrów oraz wielu innych rodzimych zwierząt. Pięknie jest patrzeć jak zwijają się do snu w sowich schronieniach.

Pod Ziemią

Pod Ziemią dzieje się dużo ciekawych rzeczy. Młodzi czytelnicy podpatrzą zwyczaje kreta. Dowiedzą się czym się żywi to niepozorne zwierzę oraz kto musi się mieć przed nim na baczności. Kret będzie pojawiał się w życiu wielu pokazanych zwierzątek. Fantastyczna jest ilustracji jak kret pożera dżdżownicę! Dzieci zajrzą też do podziemnego gniazda oś, króliczej siedziby, czy wydrzej norki.

Jak nie dać się zjeść

W tej książce głównym bohaterem jest rudy lis, któremu nadano imię Kerek. Szuka pożywienia bo jest głodny. Nie pogardzi ptasimi jajkami, małym ptaszkiem, puszystym pisklakiem, małym gryzoniem, a nawet zającem. Gdy w brzuchu burczy zje się nawet … pająka! Czytelnicy poznają lisie zwyczaje i dowiedzą się czego boi się lis, co mu zagraża i których zwierząt unika w swej diecie. W tym tytule występuje cały tłum zwierzątek, a każde z nich próbuje przetrwać.

Młodzi Przyrodnicy z pewnością cieszą oko i są wartościową lekturą

Z powyższych tytułów płynie jednak bardzo wyraźny wniosek –> w naturze przetrwają najsilniejsi. Czy to w lesie za miedzą czy w dzikiej odległej Afryce. Warto, aby dzieci wiedziały, że przyroda to nie tylko puchate stworzonka i ćwierkające ptaszki.

Jak zawsze z przyjemnością polecam serię Młodzi Przyrodnicy. U nas się zadomowiła.

Inne opisane przez mnie tytuły z serii Młodzi Przyrodnicy znajdziecie klikając w link: W stawie, Ślady zwierząt oraz Pod wodą, Owady i inne małe zwierzęta, Rozpoznaję Ptaki.

Cała seria Młodzi Przyrodnicy TUTAJ.

Młodzi Przyrodnicy

Pod ziemią, Młodzi Przyrodnicy, Patrycja Zdrojewska, ilustracje Marta Kitka, wydawnictwo Wilga, 48 stron

Jak nie dać się zjeść, Młodzi Przyrodnicy, Patrycja Zdrojewska, ilustracje Katarzyna Ubrania,, wydawnictwo Wilga, 48 stron

Domy Zwierząt, Młodzi Przyrodnicy, Patrycja Zdrojewska, ilustracje Natalia Talarek – Oswald, wydawnictwo Wilga, 48 stron

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × jeden =