Niedźwiedź w wielkim mieście
3 - 5,  Zwierzęta

Niedźwiedź w wielkim mieście

Niedźwiedź w wielkim mieście to przewrotna historia z humorem dla najmłodszych. Historia pełna zwierząt oraz leśnych i miejskich plenerów. To książka, która znalazła się na Liście Białych Kruków (White Ravens), najlepszych książek dziecięcych świata. Lista ta opracowywana jest co roku przez Międzynarodową Bibliotekę Książek dla Dzieci i Młodzieży w Monachium.

Pewnego dnia „Niedźwiedź obudził się z długiego snu. Burczało mu w brzuchu. Ciekawe, co porabiają inne zwierzęta – pomyślał”. A potem poszedł szukać lisa, bobra, borsuka i reszty. Znajomy jastrząb przelatując przekazał Niedźwiedziowi, że leśni mieszkańcy przenieśli się do miasta, bo tam łatwiej się żyje. Cóż, nie pozostało mu nic innego, jak podążyć za nimi.

W wielkim mieście…

rozkręca się ta zabawna historia na dobre. Inne zwierzaki szybko namierzają snującego się po mieście wielkiego niedźwiedzia. Dotychczas pozostawały w ukryciu przed człowiekiem, ale kiedy próbują uchronić włochatego kolegę przed ludźmi, demaskują samych siebie. Aby uchronić przyjaciela przed kłopotami postanawiają zabrać go na wycieczkę do zoo i tam go zostawić. Ale czy im się to uda? Powiem tylko, że to niedźwiedź okaże się ich wybawcą.

Niedźwiedź w wielkim mieście to świetna książka, z inteligentnym humorem i wspaniałymi zwierzęcymi postaciami. Doskonałe ilustracje cieszą oko i śmieszą. Jak już wspomniałam to książka dla młodszych dzieci, więc tekstu nie jest zbyt dużo. Za to bardzo trafnie komentują i uzupełnią to co na obrazkach.

Inne zwierzęce historie znajdziecie w tytułach: Opowieści ze Świetnika, Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce. Polecam waszej uwadze.

Niedźwiedź w wielkim mieście, Kata Gehrmann, wydawnictwo Dwie Siostry, 92 strony, wiek 4+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *