Najlepsi myśliwi w przyrodzie
6+,  Komiks,  Podwodny Świat,  Ryby

Rekiny – Najlepsi myśliwi w przyrodzie 

Łowienie ryb i wodne stwory wszelkie to tematy, które zajmują mojego syna latem najbardziej. Dlatego w czasie wakacyjnych wojaży, obcowania z naturą i pluskania się w jeziornych wodach, czytamy o tym co w wodzie. Dziś chciałam wam pokazać książkę pod tytułem Rekiny – Najlepsi myśliwi w przyrodzie. To arcyciekawa książka naukowa w formie komiksu, z fabułą w tle. Książka pełna jest kolorowych, ciekawych informacji i tekstów. W roli głównej występują oczywiście wspaniałe rekiny wszelkiego gatunku oraz sympatyczna rybka ciepłolubna zwana Lucjanem. 


Co znajdziecie w książce?

Młodzi miłośnicy natury dowiedzą się między innymi o tym:

  • jakimi zmysłami dysponują rekiny;
  • jak to się dzieje, że pływają tak szybko;
  • jakie gatunki rekinów żyją współcześnie i jakie żyły w czasach prehistorycznych;
  • na jakie osiem rzędów podzielono rekiny z uwagi na ich budowę;
  • jak rekiny przystosowywały się  i ewoluowały na przestrzeni dziejów 
  • i wiele, wiele więcej.

„Rekiny należą do najstarszych drapieżników oceanicznych. Ich przodkowie pojawili się już ponad 400 milionów lat temu.”

„…Rekiny należą do gromady chrzęstnoszkieletowych, tak jak raje i inne płaszczki oraz chimery.”, a „Chrząstka to giętka, gumowata substancja zbudowana głównie z kolagenu.”

„Największy na świecie rekin to rekin wielorybi.” „…osiągają długość nawet 12 metrów.”

Zajrzyjcie ze mną do galerii wybranych książkowych stronic, choć przyznam, że cała książka jest wspaniale narysowana i zaprojektowana. Pełno w niej niebieskich odcieni wody i głębin, które wciągają bez reszty. Książka wydana w grubej oprawie z paszczą rekina na okładce!

Zachęcam do przeczytania Rekinów aby odbyć wspaniałą morską, odkrywczą przygodę. Warto dzieciom przekazywać fakty i prawdziwą wiedzę, zamiast opowieści mrożące krew w żyłach rodem z filmów science fiction czy kultowych Szczęk, które moje pokolenie pamięta doskonale. Po tej lekturze, dzieci i rodzice dowiedzą się dlaczego Rekiny to Najlepsi myśliwi w przyrodzie.

Jeśli Wasze dzieci interesują się światem podwodnym i rybami, to zajrzyjcie też do mojego wcześniejszego tekstu o Bałtyckich Zwierzakach TUTAJ czy do Wielkiej Księgi Morskich Zwierząt TUTAJ.

Rekiny. Najlepsi myśliwi w przyrodzie, Joe Flood, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 128 stron, wiek 6-14

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *