Układ Słoneczny
3 - 5,  Edukacyjne,  Kosmos

Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem

Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem to „kosmiczna” propozycja dla najmłodszych czytelników w wieku około plus 4 lat. Książka w kolorowy i zabawny sposób prezentuje Układ Słoneczny w całej okazałości. Proste teksty, tylko podstawowe informacje umieszczone w chmurkach, duża czcionka oraz ilustracje przemawiające do wyobraźni. Profesor Astrokot rozpoczyna swoją prezentację od widoku na cały Układ Słoneczny, a w jego centralnym miejscu uśmiechnięte Słońce.

„Układ Słoneczny powstał z ogromnej chmury pyłu i gazu, która powoli gęstniała, aż w końcu utworzyło się z niej Słońce i osiem planet”.

Wyprawa do Układu Słonecznego

Dalej „Załóżcie okulary przeciwsłoneczne!…. „ ponieważ rozpoczyna się pierwsza, kosmiczna przygoda. Poczynając od Słońca przez kolejne planety Układu: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun. W między czasie będzie również słowo o Asteroidach i Kometach.

Na końcu również krótko o Obserwacjach Kosmosu oraz mini Słowniczek z kilkoma prostymi pojęciami.

Kosmos dla Najmłodszych

Książka doskonała dla Maluchów. Wiedzy w sam raz dla małych, ciekawych świata ludzi. Ilustracje opowiadają się same, są proste, kolorowe i soczyste. Takie pycha. Bardzo mi się podoba ta książka. Uważam, że jest idealna na start.

Kosmicznych książek dla starszych dzieci jest u nas moc. Zajrzyjcie do kategorii Kosmos TUTAJ, a na pewno znajdziecie coś odpowiedniego.

Inny świetny tytuł z serii, o którym Wam również pisałam to Atomowa Przygoda Profesora Astrokota, dla nieco starszych dzieci 6+.

Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem, Dominik Walliman, ilustracje Ben Newman, wydawnictwo Entliczek, 34 strony, oprawa twarda, wiek 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − trzy =