6 - 8,  Edukacyjne,  Gra

Biblioteczka wakacyjna cd – Wielka Księga Zagadek i Łamigłówek

Tym razem witam Was już w niezwykle wakacyjnym nastroju i śpieszę z kolejną wspaniałą podpowiedzią, co wybrać do wakacyjnej biblioteczki. Przyznam, że tę propozycję wypatrzyłam na innym, fajnym książkowym blogu, który serdecznie pozdrawiam. czytelniczepodworko.pl dziękuję za inspirację!

Nie mogłam się jednak opanować, aby też nie pokazać Wam tej książki, bo jest świetna. Wielka Księga Zagadek i Łamigłówek powaliła nas zupełnie na kolana. Jest wielka, gruba (aż 252 strony!), kolorowa, różnorodna i po prostu niewiarygodnie ciekawa. Zapraszam na szczegóły.

Dlaczego Wielka Księga Zagadek i Łamigłówek jest tak wspaniała?

Przede wszystkim tematy

Wielka Księga podzielona została na dziewięć rozdziałów, w których każde dziecko bez wyjątku znajdzie temat, który go zainteresuje. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy będą zachwyceni. Sami zobaczcie.

  • Zwierzaki
  • Potwory i straszydła
  • Piraci
  • Detektywi
  • Morza i ocenay
  • Pojazdy
  • Kosmici i Astronauci
  • Dinozaury
  • Księżniczki i Rycerze

Różnorodne zadania

Każdy rozdział obfituje w arcyciekawe zadania do wykonania. Z pewnością nie wszystkie z nich wymienię, ale i tak lista daje pogląd na to, ile książka ma dzieciom do zaoferowania:

wyszukiwarki obrazków, wykreślanki wyrazów, labirynty, połącz kropki, sudoku (np. końskie sudoku), rachowanie (np. w sklepie zoologicznym), krzyżówki, tropy, cienie, malowanie, zagadki, ważenie, odnajdywanie różnic, łączenie cyferek aby uzyskać obrazek, rebusy, mnóstwo zagadek liczbowych, kody do rozszyfrowania, hieroglify do odczytania, puzzle.

Ilustracje, Ilustracje, Ilustracje!

Jednak to, co najistotniejsze to, co tworzy cały ten magiczny świat Wielkiej Księgi to wspaniałe ilustracje. Już one same, bez wnikania w treść zadań wciągają małego czytelnika i zapraszają do oglądania, powodując bezustanne wertowanie książki. Mój Syn wprost nie mógł się oderwać od Wielkiej Księgi, a nie jest łatwo go zaskoczyć.

Poniżej wybrałam kilka przykładowych rozdziałów wraz z odrobiną ich zawartości. Jesteście gotowi na zawrót głowy?

Na końcu Księgi znajdują się oczywiście odpowiedzi do wszystkich zagadek.

Jeśli więc poszukujecie fajnej książki do łamania małej główki w czasie wakacyjnych wypraw i niewypraw, to serdecznie polecam tę książkę.

We wpisach TUTAJ i TUTAJ znajdziecie moje wcześniejsze propozycje dla dzieci, na aktywne i wartościowe spędzanie czasu. Zobaczcie 101 Niesamowitych Łamigłówek na czas oraz Inne wakacyjne przydasie.

Wielka Księga Zagadek i Łamigłówek, ilustracje Nikola Kucharska, wydawnictwo Greg, 252 strony, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwanaście − 9 =