Wakacyjne Inspiracje
4+,  Aktywizujące,  Dzieci,  Edukacyjne,  Na Wakacje

Wakacyjne inspiracje – świetne książki aktywizujące

Wakacje już za chwileczkę, już za momencik! Dlatego dziś znajdziecie u nas Wakacyjne inspiracje, a w nich książki aktywizujące, które pochłoną dzieci na wiele godzin. Upragniony letni czas, to dla dzieci nie tylko zabawa i wyjazdy. Czasem to również długie godziny nudy. „Mamo, Tato nudzi mi się…..” Znacie to? Podpowiadam dziś co podsunąć dziecku, aby ten czas „nudy” fajnie wykorzystać. Ponieważ jesteśmy miłośnikami przyrody sporo jej w naszych propozycjach. Ale też znajdą się wątki podróżnicze i wspaniałe metropolie. Dużo kolorowania. Coś na gimnastykę umysłu i Minecraft. Zapraszam na przegląd naszych książek zabaw.

Miasta Świata – teczka wakacyjnych inspiracji

Miasta Świata to wielkoformatowa teczka (82 x 58 cm), w której dzieci znajdą 10 dużych arkuszy do pokolorowania. Są to kolorowanki przedstawiające ciekawe miasta oraz metropolie świata z różnych epok, wśród których: Paryż, część New Yorku (Manhattan), Zamość, Amsterdam czy Masdar. Karty są ułożone w kolejności od najstarszego do najmłodszego miasta. Na arkuszu znajduje się nie tylko kolorowanka ale również tekst, w którym nieco historii oraz ciekawostki. Zwięźle i ciekawie. Do teczki oprócz kolorowanek dołączono również książeczkę, z angielską wersją opisów miast. Doskonała jakość wydania po prostu zachwyca. To zabawa i nauka w jednym. W serii znajdują się również tematy: Moda oraz Najsłynniejsze Obrazy Świata.

Miasta Świata, Cities of the World, ZuzuToys, 8+

Przyroda – Inspirujące Mapy do kolorowania

Przyroda. Mapy do kolorowania to piękna atlas, blok do kolorowania, prezentujący wspaniałości świata przyrody. Kolejne duże karty bloku odkrywają kontynenty lub regiony globu. Na mapach dzieci znajdą częściowo pokolorowaną powierzchnię, z fragmentami do samodzielnej pracy i kreatywnej zabawy. Zwierzęta, rośliny, obszary można pomalować tak jak podpowiada wyobraźnia. To porządna dawka przyrodniczych informacji podana w znakomitej formie.

  • sarna, koń, dorsz, bażant i biedronka w Europie;
  • puma, paka, wyjec, rekiny w Ameryce Środkowej;
  • hiena, kameleon, ryba piła, wielbłąda w Azji Południowo Zachodniej
  • pławikonik, jamraj zwyczajny, ukwiał, koala, kukabur chichotliwy, emu w Australii;
  • itd…..

Ogromne bogactwo natury do odkrycia i egzotyczne kraje do poznania. Na końcu jeszcze Flagi Państw Świata do pokolorowania. Flagi są czarno białe, a poszczególne obszary są oznaczone kropką w rzeczywistym kolorze flagi danego państwa. Świetny pomysł.

Przyroda, Ilustracje Natalię Hughes, wydawnictwo Olesiejuk, aż 48 stron w formacie 28,5×40 cm, dla każdego, dobra cena

O rety! Zabawy – blok aktywizujący

Kolorowy blok zabaw, łamigłówek i wiedzy przyrodniczej, autorstwa Tomasza Samojlika. Książki pana Tomasza często u nas goszczą i cieszą niezmiennie. W bloku każda strona to jakieś zadanie do wykonania. Jego treść umieszczona została na stronie sąsiadującej. Są labirynty; kropki do łączenia; wyszukiwanki; maski, memo oraz postacie zwierząt do wycięcia. O rety! prawdziwy huk zabawy, która zagospodaruje wolny czas.

O rety! Zabawy, Tomasz Samojlik, wydawnictwo Multico, 48 stron w formacie 33 × 24 cm, dla przedszkolaków i młodszych szkolniaków

Przypominam, że powstała również pełna przyrody książka O rety! Przyroda, o której pisałam TU. Polecam

Mapownik – czyli praktyczny kurs mazania po mapach

Mapownik czyli Praktyczny Kurs Mazania po Mapach to rodzaj bloku rysunkowego, w którym dzieci znajdą 37 kart różnej treści. To propozycja uzupełniająca do książki pod tytułem Mapy. Zachwycone Mapownikiem będą dzieci, które lubią rysować, kolorować oraz bazgrać, a także te które czują w sobie zew odkrywcy i żyłkę podróżnika. TUTAJ znajduje się cały wpis i więcej ilustracji do podejrzenia.

Mapownik czyli Praktyczny Kurs Mazania po Mapach, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, wydawnictwo Dwie Siostry, 72 stron, większy format 37 x 27,20 cm, wiek 6+

Rysowanie w stylu Minecraft

Rysowanie w stylu Minecraft to coś dla fanów gatunku. W książce 80 rysunków wraz ze szczegółową instrukcją pokazującą poszczególne etapy tworzenia obiektu. Bardzo fajny patent jak pokazać dzieciom na czym polega perspektywa i jak rysować przestrzennie. Z tą książka to proste. Miłośnicy gry znajdą w niej swoje ulubione postacie, zwierzęta, moby, elementy architektury. Książka w miękkim formacie.

Rysowanie w stylu Minecraft, wydawnictwo RM, 80 stron w formacie 220×230 mm, wiek około 9+ (ale młodsi też będą zachwyceni)

Książki aktywizujące, w których dzieci znajdą moc super wyzwań i ciekawej wiedzy znajdziecie na przykład W Góry , Podróże Benka. Polskie Parki Narodowe, Szkicownik Szalonego Wynalazcy oraz 50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *