Książki o Babci i Dziadku
0 - 3,  3 - 5,  3 +,  6 - 8,  6+,  9 - 12,  9 +,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje

Książki o Babci i Dziadku- zestawienie

Dziś u nas wyjątkowe zestawienie – Książki o Babci i Dziadku. Babcie i dziadkowie odgrywają wyjątkową rolę w życiu każdego z nas, wnosząc nie tylko ciepło rodzinne, ale także bogactwo doświadczenia i życiowej mądrości. Książki poświęcone tematyce dziadków często ukazują wyjątkową więź, przenosząc czytelników w świat relacji międzypokoleniowych. Od nostalgicznych opowieści po pełne humoru przygody. Literatura celebruje rolę babć oraz dziadków, pokazując jej wpływ na nasze życie oraz kształtowanie naszej tożsamości.

W niniejszym zestawieniu znajdziesz różnorodne tytuły, które przedstawiają babcine i dziadkowe historie. Opowieści, które uczą o wartości rodzinnych, tradycji, stanowią źródło inspiracji jak również wsparcia.

Jesteście gotowi do odkrywania fascynujących opowieści o babciach i dziadkach? Zapraszamy do lektury tego wyjątkowego zestawienia.

Książki o babci i dziadku dla dzieci w wieku o-2

Książki o Babci i Dziadku

Hela Sama Zostaje z dziadkami

Sztywno stronicowa książeczka dla najmłodszych. Pokazuje dzień z życia małej Heli, która robi mnóstwo przyjemnych, radosnych rzeczy z dziadkami.

Recenzja TUTAJ

DZień z dziadkiem Akademia Kici Koci

Dzień z Dziadkiem, Akademia Kici Koci

Książeczka, w której dzieci zobaczą mile spędzony dzień z dziadkami. Tekst pisany w języku polskim i angielskim.

Marysia u babci i dziadka

Kolorowa, zabawna historia z przesłaniem o grzybobraniu u Dziadków. Seria Marysia znana i lubiana przez dzieci.

Jadzia Pętelka odwiedza Dziadków

Rodzina Jadzi wybiera się na święta do Dziadków. To będzie wyjątkowa Wilgilia.

Książki o babci i dziadku dla dzieci w wieku 3+

Nie bój się, dziadku!

Mała Stefcia jedzie do Dziadków. Relacja z dziadkiem przyniesie  wiele emocji zarówno pozytywnych jak i tych mniej. Stefcia wróci do domu bardzo zbudowana i dumna z siebie.

Recenzja książki Tutaj

Książki o Babci i Dziadku

Sklep z babciami

Bolek spędza wakacje w domu. Za sprawą pękniętego guzika trafia do Sklepu z babciami. Wiadomo, że każda babcia to skarb, a trzy to penia szczęścia.

Recenzja książki Tutaj

Lato u baci

To picturebook o wyjątkowych wakacjach u babci mieszkającej na skalistej wyspie. Noi oraz babcia stworzą piękną relację mimo trudnych początków.

Babula babaluga

Babula Babalunga, seria Czytam sobie

Ola i jej rodzeństwo mieszkają z mamą w pensjonacie nad Modrym Stawem. Gości jest mało i rodzina ma spore problemy. Do czasu aż zjawi się Babaluga. To tytuł z serii Czytam sobie, poziom 2. Świetny do nauki czytania.

Wnętrze książki zobaczycie w moim wpisie Tutaj

Maks jedzie do babci i dziadka

Nieśpieszny weekend u dziadków zdradzi Maksowi rodzinne sekrety i upłynie zdecydowanie za szybko. Wyjątkowo piękna i mądra seria Mądra Mysz.

Książki o Babci i Dziadku

Wesoły Ryjek i dziadek

Pełna uroku i wartości seria o Ryjku. W tej historii Ryjek dowie się, że Dziadek jest na e… emeryturze i będzie miał dla niego więcej czasu. Czego chcieć więcej.

Kosmiczni Odkrywcy

To międzygalaktyczna podróż „kociom” rakietą z Franiem oraz jego babcią i jej jamnikiem Guciem. Będzie się działo. Dobra zabaw gwarantowana.

Recenzja Tutaj

Dziadkowie Emocje i uczucia

Książeczka kartonowa dla najmłodszych wypełniona dziadkowymi emocjami jak również wysmakowanymi ilustracjami.

Tytuł dostępny również wersji w języku angielskim.

Zdalna Babcia

Jest o tym jak tworzyć relacje mimo dzielącej nas odlegości. To sytuacja, z którą mamy do czynienia coraz częściej w rzeczywistości. Czy Zosi i Babci uda się ta sztuka?

Zielona łódź podwodna Przedziadka

Przekolorowy picturebook. Przedziadek Edward Marshall`a oraz czwórka jego wnuków Lucy, Tom, Em i Bob wypływają na wyprawę łodzią podwodną. Genialna przygoda wiedzie przez morze wyobraźni.

Recenzja Tutaj

Linie na twarzy babuni

W pokrytej zmarszczkami twarzy babci kryje się ogrom emocji i przeżyć. Słowa historia życia. Babcia opowie swojej wnuczce co się kryje się za śladami na jej twarzy. Ta lektura sprawia, że robi się cieplej na sercu.

Basia i Dziadkowie

Basia zachorowała zaraz po wakacjach. Jest smutna bo miała pojechać do dziadków. Jaka to niespodzianka, gdy to oni przyjeżdżają do niej.

Seria o Basi jest wyjątkowa. Uczy, bawi, rośnie z dziećmi. I zawsze jest pięknie wydana.

Dziadkowie, piranie i inne historie

Poznajcie Nikosia i jego dziadka Roderyka. Książka dla dzieci oraz rodziców pełna świetnego humoru. Wspólny czas bohaterzy spędzają niezwykle kreatywnie, by nie powiedzieć szalenie.

Piękne ilustracje was zachwycą.

Książki o Babci i Dziadku

Babcia i Dziadek Dają radę!

To rymowana opowieść o prawdziwych skarbach czyli Dziadkach. Kochający babcia oraz dziadek mogą zastąpić każdą atrakcję nawet lot balonem

Wielka podróż Dziadka Eustachego

Graficzna opowieść bez słów o dziadku podróżniku. Dziadek pakuje prezent do plecaka i pędzi przez świat do swojego wnuczki. Dzieci znajdą w książce dużo szczegółów do samodzielnego wypatrywania.

Dziadek Tomek

Babcie i Dziadkowie dla ich dobra i spokoju zostają wywiezieni do Szczęśliwego Domu. Wśród nich również dziadek Tomek. Jednak czy seniorzy są tam szczęśliwi. Po lekturze dzieci dowiedzą się czy akcja ratunkowa powiedzie się. Będzie się działo!

Rodzina. Babcia

To nastrojowa seria, która w pięknych słowach mówi o tym jak ważna w naszym życiu jest rodzina. To międzypokoleniowa podróż, a w roli głównej babcia.

Rodzina. Dziadek

To nastrojowa seria, która w pięknych słowach mówi o tym jak ważna w naszym życiu jest rodzina. To międzypokoleniowa podróż, a w roli głównej dziadek.

Książki o babciu i dziadku dla dzieci w wieku 6+

Dziadek na huśtawce

Nasz bohater, chłopiec o imieniu Witek nie ma dziadka. Znajduje się jednak na to rada, ponieważ kandydat na dziadka mieszka niedaleko. Dziadzio Teofil i Witek nawiążą niecodzienną wieź. Historia o otwartości na innych.

Babcia na jabłoni

Andi nie ma babci. Ze smutkiem słucha opowieści rówieśników o ich babciach. W tej historii chłopiec spotka swoją babcię. Jedna dostarczy mu dzikich przygód, ale druga samotna starsuszka obdarzy go miłością. To historia o tym jak ważna jest babcia i jej ciepło w życiu dziecka.

Baba blaga

Baba Blaga

Częścią tej zwariowanej, jednocześnie mądrej historii jest starsza pani Żelisława. Mieszka w kolorowym domu z kotem i … papugą znajdą. Książka odpowie na pytanie jak odnaleźć, a raczej jak dostrzec dobro oraz szczęście wokół siebie. Radość z życia nie zależy od wieku.

Recenzja Tutaj

Morze opowieści

To jeden z kilku tytułów w serii o dziecięcych uczuciach i emocjach. Morze opowieści to historie dziadka, które Ania uwielbia słuchać i które utkają jej tożsamość. Piękne ilustracji uzupełnione tekstem mówią same za siebie.

Recenzja Tutaj

Niezłe Ziółko

To opowieść o cudownej babci Malutkiej, która potrafi znaleść na wszystko sposób. Pewnego dnia wprowadza się do domu swego wnuczka Eryka. Chłopiec jest przeszczęśliwy jednak za pojawieniem się babci w domu kryje się jej choroba.

Z pamiętnika babci

Z pamiętnika babci

Mała Lissy podczas odwiedzin u babci często słucha o przygodach pewnej dziewczynki. Kim jest owa bohaterka z zapisków w starych zeszytach.

W tej książce znajdziecie piękne nastorjowe ilustracje. Poczujecie się jak u babci.

Superbabcie
Marius Marcinkevičius

Superbabcie

w przygotowaniu

Książki o babci i dziadku dla dzieci w wieku 9+

Książki o Babci i Dziadku

Babcia Rabuś

Pachnąca kapustą babcia w kapciach ma swoje tajemnice.

Śmieszna historia detektywistyczna z babcią oraz wnuczkiem w rolach głównych. Wartka brawurowa akcja wprost z ulic Londynu.

Recenzja książki Tutaj

Książki o Babci i Dziadku

Babcia Rabuś Powraca

Babcia Rabuś odeszła. Jej wnuczkowi towarzyszy wielkie poczucie straty. Babcia rozumiała go jak nikt. Jednak w Londynie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ktoś podszywa się pod Babcię Rabuś. Ben musi odkryć tajemnicę.

Książka zapewnia dobrą zabawę.

Książki o Babci i Dziadku

Detektyw Pepe i zaginiony obraz

Sympatyczna opowieść detetktyyistczna z psim bohaterem. Dziadek i Sara oraz Pepe ruszą tropem złodzieja obrazu.

Ujmujące ilustracje, piękna wartościowa historia o tym jak zachować optymizm i nie poddawać uprzedzeniom.

Recenzja Tutaj

Książki o Babci i Dziadku

Mazurscy w Podróży

Serii Mazurscy w Podróży raczej nie trzeba przedstawiać. To rodzinne przygody w podróży. Jej uczestniczką jest zawsze zwariowana babcia zwania Bunią. Bunia łamie wszelkie stereotypy. Jest otwarta na świat, zwariowana i krok przed rodziną. W tej części Bunt jest najwięcej, nie mniej jednak inne tytuły w serii też są rewelacyjne i zachęcam was do czytania.

Recenzja Tutaj

Książki o Babci i Dziadku

Zagadki babci

Na książkę składa się siedem opowiadań o babci. Znani polscy autorzy oddali w ręce czytelników swoje dzieła. Jest więc różnorodnie. Mamy tu baję, humor i opowieści z dreszczykiem. Mądre, wzruszające, pełne emocji. Dla dzieci, dorosłych i … babć.

Mam nadzieję, że wybrane babciowo dziadkowe tytuły przypadły wam do gusty oraz, że znajdziecie ten wyjątkowy dla swojego dziecka i babci.

Będę aktualizować zestawienie, aby nie umknęła naszej uwadze żadna pełna emocji historia. Jeśli czytaliście książkę z babcią i dziadkiem w roli głównej i chcielibyście dodać ją do listy, dajcie znać.

Świętujcie rodzinnie Dzień Babci 21 stycznia oraz Dzień Dziadka 22 stycznia

Poniżej lista tytułów wraz z jej autorami i wydawcami.

Hela Sama Zostaje z dziadkami, Kamila Gurynowicz, ilustracje: Patrycja Fabicka, wydawnictwo Wilga

Dzień z Dziadkiem, Akademia Kici Koci, Anita Głowińska, wydawnictwo Media Rodzina

Marysia u babci i dziadka, Nadine Berkane, wydawnictwo Debit

Jadzia Pętelka odwiedza Dziadków, Barbara Supeł, wydawnictwo Zielona Sowa

Nie bój się, dziadku!, Paweł Pawlak, wydawnictwo Wilga

Sklep z babciami, Dominika Gałka, wydawnictwo Literatura

Lato u babci, Davies Benji, wydawnictwo Znak Emotikon

Babula Babalunga, Joanna Jagiełło, wydawnictwo Egmont

Maks jedzie do babci i dziadka, Christian Tielmann, seria Mądra Mysz, wydawnictwo Media Rodzina

Wesoły ryjek i dziadek, Wojciech Widłak, wydawnictwo Media Rodzina

Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia, Grażyna Bąkiewicz, wydawnictwo Papilon

Dziadkowie Emocje i uczucia, Kuncewicz-Jasińska Urszula, Jasiński Aleksander, wydawnictwo Alulalu

Zdalna babcia, Barbara Gawryluk, wydawnictwo Zielona Sowa

Zielona łódź podwodna Przedziadka, Paul McCartney,  wydawnictwo Tektura

Linie na twarzy babuni, Simona Ciraolo, wydawnictwo Czyta Lisek

Basia i dziadkowie, Zofia Stanecka, wydawnictwo Harper Collins Polska

Dziadkowie, piranie i inne historie, Rocio Bonilla, wydawnictwo Pawilon

Babcia i Dziadek. Dają Radę!, Agata Widzowska, wydawnictwo Zielona Sowa

Dziadek na huśtawce, Renata Piątkowska, wydawnictwo BiS

Babcia na jabłoni, Mira Lobe, wydawnictwo Dwie Siostry

Baba Blaga, Joanna Wachowiak, wydawnictwo Litereatura

Morze opowieści, Sylvia Bishop, wydawnictwo Wilga,

Babcia Rabuś, Babcia Rabuś Powraca, David Walliams, wydawnictwo Mała Kurka

Detektyw Pepe i zaginiony obraz, Marcin Przewoźniak, wydawnictwo Czytelnia,

Mazurscy w podróży. Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki, Agnieszka Stelmaszyk, wydawnictwo Wilga

Zagadki babci, Chutnik Sylwia, Jędrzejewska-Wróbel Roksana, Grzegorz Kasdepke, Samojlik Tomasz, Stanecka Zofia, Szczygielski Marcin, Winnicka Ewa, wydawnictwo Frajda

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *