W Poszukiwaniu Niebieskiej Marchewki to książka wyszukiwanka dla starszych dzieci. Odszukać w niej "wyjątkową, magiczną, czarodziejską ...." marchewkę wcale nie jest łatwo. My, całą rodzina bawiliśmy się w kto pierwszy ten lepszy. Różnie bywało. Przy tego typu książkach, trzeba jakby "nastawić" swój umysł na odpowiedni tor, poćwiczyć, skoncentrować się, a wtedy z każdą kolejną planszą idzie lepiej.
-
-
Sklep z babciami oraz Nie bój się dziadku
Książki, o których chcę dziś wspomnieć to Sklep z babciami oraz Nie bój się dziadku. Obie to mądra literatura dla dzieci, po którą polecam sięgnąć w tak ważnych daniach jak Dzień Babci 21 stycznia, a zaraz po tem Dzień Dziadka 22 stycznia.
-
Wielcy Wynalazcy – inspiruje i motywuje
Wielcy wynalazcy to książka wspaniała pod każdym względem, a dlaczego tak uważam opowiem wam dalej. To moje ostatnie odkrycie, nie mniej jak się okazało mój syn dobrze już ją zna – ze szkoły! W książce znajdziecie tyle wiedzy i ciekawych informacji, że śmiało można powiedzieć, że to pozycja dla dzieci i dla dorosłych. Autorzy przygotowali dla nas aż trzydzieści pięć sylwetek naukowców i wynalazców z różnych dziedzin. Ich dokonania zostały usystematyzowane w następujące rozdziały: rewolucjoniści, władcy świata i elektryczności, mistrzowie podróży, na zdrowie. Każdy z twórców to oddzielny rozdział opatrzony jego imieniem i nazwiskiem. Zaraz potem jest krótki wstęp, oraz historia postaci: kim był wynalazca, skąd pochodził i jak to…
-
Detektyw Pingwin – detektyw i poszukiwacz przygód
Dziś chcę wrócić do tematu książek detektywistycznych i opowiedzieć wam o fenomenalnym Detektywie Pingwinie. Mój syn bardzo lubi zagadki, dlatego ich poszukuję i chętnie korzystam z waszych sugestii. Po serię Detektyw Pingwin sięgnęłam właśnie dzięki dyskusji w temacie, po wpisie o tym jakie tytuły detektywistyczne czytamy najczęściej TUTAJ.
-
Wielka Księga Ssaków
Wreszcie pojawiała się u nas Wielka Księga Ssaków. Dlaczego tak na nią czekaliśmy? bo Wielka Księga Morskich Zwierząt, którą mamy od dawna po prostu nas zachwyciła i wracamy do niej po wielokroć po ciekawe informacje. Księga Ssaków nie zawodzi.
-
Atlas Cudów Świata
Dziś pokażę wam okazały Atlas cudów świata. To dosłownie i w przenośni wielka księga o tym, co na świecie wspaniałe i wyjątkowe. Z Atlasem cudów świata można już dziś odwiedzić najwspanialsze i zachwycające zakątki globu. Co zdaje się być tym cenniejsze, że podróże zostały znacząco ograniczone, a ferie spędzamy w domu. Nie zwlekajcie zatem, chwyćcie razem z dziećmi za Atlas i ruszajcie w daleką drogę. W tej podróży będzie egzotycznie, orientalnie, nowocześnie i dziko zarazem, ale bezpiecznie. Atlas cudów świata rozpoczyna się mapą świata na wewnętrznych stronach okładki. Następnie przechodzimy do spisu treści, gdzie dowiemy się co nas czeka w tej książkowej podróży. Spis przeprowadza nas przez wszystkie atrakcje w…
-
Wielka księga wartości
Wielka księga wartości. Niezwykła książka, która opowiada o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach. Znalazło się w niej 16 pięknych historii z dziecięcymi bohaterami w roli głównej. Każda z nich jest ciekawa, głęboka, zajmująca i pełna emocji. „Przedstawione w książce opowiadania prezentują wybrane wartości. Żywy język oraz pogodne, dowcipne ilustracje, wyraziste i dynamiczne, w przekonywujący sposób stwarzają obraz pozytywnej przemiany głównego bohatera”. Wydaje mi się, że właśnie najciekawsze i najbardziej wartościowe jest pokazanie procesu zachodzenia zmian w bohaterze. Zmiana postawy odbywa się albo we wnętrzu bohatera, na skutek jego przemyśleń i doświadczeń lub też jest efektem relacji z inną osobą. Bardzo cenne okazują się relacje, w których ktoś potrafi wykazać…
-
Detektyw Melania Kura
Za sprawą książki pod tytułem Detektyw Melania Kura młodzi czytelnicy mogą przeżyć niezłą przygodę z „dreszczykiem”. Otóż.. „Była sobie kura Melanią, która mieszkała na wsi Koniec Świata. Wyglądem nie wyróżniała się wśród innych kur w gospodarstwie, w którym mieszkała: miała białe upierzenie, ciemnoczerwony grzebyk, opadający lekko na lewą stronę, brązowe oczy i bardzo łagodne usposobienie”. Jednak niech ten opis was nie zmyli bowiem Melania była kurą nadzwyczajną, jej marzeniem było zostać detektywem i robiła wszystko, aby swoje marzenie zrealizować. Nie było łatwo, nikt nie chciał przyjąć jej do pracy. Całe szczęście, że praca w końcu znalazła Melanię. Wszystko zaczął się od tego, że… Melania Kura zostaje ochroniarzem. Jej przyjaciel, gospodarz…
-
Zimowa Magia – magia i tajemnica
Zimowa Magia to książka, która towarzyszyła nam wieczorami w minionych grudniowych wieczorach. Powiem szczerze, że długo nie mogliśmy się zabrać za tę książkę, ale okazała się być niezwykłym zbiorem jedenastu pięknych opowiadań. Historii, które mi przywodzą na myśl teksty, które czytałam sama jako młoda osoba. Są interesujące, bardzo magiczne, ciepłe, nastrojowe, tajemnicze i dobrze napisane. Po prostu doskonale się je czyta. Kiedy rozpoczniesz któryś z rozdziałów Zimowej Magii, chcesz, musisz go skończyć, bo … „Zima to skrząca się magią pora roku, która zmienia zwyczajny świat w czarodziejskie królestwo blasku: dachy domów zasypane śniegiem, jeziora pokryte gładkimi taflami lodu, oszronione szyby w oknach. To taki czas, kiedy ma się ochotę wyruszyć…
-
Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia
Kosmiczni odkrywcy to genialna, zakręcona książka, w której dzieci wyruszą w międzygalaktyczną podróż „kociom” rakietą, razem z Franiem i jego babcią. Mały Franek buduje „kosmiczny żaglowiec„, a ponieważ zostaje z babcią w domu sam, postanawia zaprosić ją do udziału w podróży kosmicznej, którą zaplanował. „Babcia nie mogła uwierzyć we własne szczęście. Wszak nie co dzień dostaje się taką propozycje”. Wraz z babcią w rakiecie ląduje też Gucio, babciny jamnik. Bez zbytniej analizy, za to z zapasami żywności i w oparciu o mapę wszechświata, babcia i Franio lecą w kosmos. Pierwsze lądowanie Wkrótce stawiają stopę na pierwszej planecie A12 w gwiazdozbiorze Muchy. Krajobrazy są zupełnie nieziemskie: zielone niebo, mięciutkie kamienie i…
-
Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej
Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej to historia detektywistyczna dla młodszych czytelników, przyniósł ją nam Mikołaj na mikołajki. A to z racji tego, że u nas w domu królują dwie wspaniałe świnki morskie, które mój syn Janek uwielbia bezgranicznie. Prezent okazał się więc dla niego nie lada gratką. Porwał ją od razu i ku mojej radości przeczytał z zapałem sam. Na tropie zaginionej świnki morskiej to świetna książka dla dzieci, które pod swoją opieką mają małe zwierzątko domowe lub bardzo o nim marzą.
-
Szkoła Magicznych Zwierząt – najlepsza seria dla dzieci
Szkoła Magicznych Zwierząt to zupełnie niesamowita, magiczna seria opowiadająca o przygodach grupy dzieciaków, które chodzą do jednej szkoły, szkoły Winterstone w niewielkim miasteczku. Razem z klasą mali czytelnicy doświadczą wielu radości, wzruszeń, nadziei i roszczarowań. Będzie się działo!
-
Bardzo Dzika Opowieść 2. Mistrz Ryś
Jak najszybciej chcieliśmy zajrzeć do drugiej części świetnego komiksu Bardzo Dzika Opowieść 2, Mistrz Ryś. To świetna kontynuacja walki zwierząt o ich miejsce do życia. Walki o las, który z powodu "wyginięcia" rysia ma stracić status rezerwatu.
-
Najpięknejsze książki na Święta – zestawienie
Dziś świąteczne podsumowanie czyli Książki na Święta - zestawienie naszych ulubionych książek. Są to nie tylko nowości, które opisywałam przez ostatni czas, ale również książki z ubiegłych lat. Opowieści świąteczne wspaniale budują atmosferę świąt, pobudzają wyobraźnię dzieci, ale też budują duże oczekiwania względem Mikołaja, który przecież może wszystko :)
-
Jak Winston Uratował Święta – świąteczna opowieść
Mam dla was jeszcze jedną świąteczną, ciekawą propozycję, która nosi tytuł Jak Winston Uratował Święta. To książka, która ma formułę kalendarza adwentowego, co oznacza, że na każdy dzień począwszy od 1 grudnia przypada jeden rozdział opowieści o Winstonie. Pomiędzy rozdziały wplecione zostały świąteczne "zajęcia i porady" czyli przepisy na pyszności, instrukcje do wykonania różnorakich ozdób, informacje o ciekawych świątecznych tradycjach w różnych zakątkach świata czy samodzielnie wykonane prezenty. Książka jest niezwykle urokliwa, nastrojowa, ciepła, taka w sam raz na świata i czytanie razem.
-
Bieg z Zagadkami oraz Kropkoza
Ostatnio mieliśmy wielką frajdę przeczytać kolejne dwa tytuły z serii o przygodach Lisa i Prosiaczka: Bieg z zagadkami oraz Kropkoza. Doprawdy autor tych świetnych książek dla dzieci ma wspaniałą bujną wyobraźnię, dzięki której mali czytelnicy mogą się tak dobrze bawić, rodzice zresztą też. My zaśmiewaliśmy się do rozpuku, a tata zaglądał i sprawdzał czy wszystko w porządku.
-
Elf do zadań specjalnych
Elf do zadań specjalnych wprowadza znakomicie w świąteczny nastrój. Co mnie jednak zaskoczyło pozytywnie, to fakt, że mowa w książce nie tylko o Mikołaju, prezentach, wiosce i o tym, co się tam wyprawia, ale również a może przede wszystkim o uczuciach. O dzieciach, które tak naprawdę czasami potrzebują czegoś więcej niż zabawek pod choinką. Tak, dzieci w tej książce są ważne.
-
Niezbędnik Świąteczny na święta
Tak, mamy już grudzień. Czy jesteście gotowi na wizytę w Miasteczku Mikołaja? Ta jest możliwa z rewelacyjną książką Niezbędnik Świąteczny. Ciekawa, kolorowa, urozmaicona treść, pełna świątecznych inspiracji. Doskonała do rodzinnego czytania, przeglądania i odkrywania. Najmłodsi dużo się z niej dowiedzą o świętach Bożego Narodzenia, a starci sporo sobie przypomną. Co znajdziemy w Niezbędniku Świątecznym? Treść Niezbędnika została ułożona ze względu na swój charakter na trzy grupy: Opowiadania, Ciekawostki oraz Zrób to sam. Opowiadania – pełne ciepła i uroku świąteczne historie z udziałem mieszkańców Miasta Mikołaja, elfów, zwierząt, morsa Sopla, dzieci i mnóstwa świątecznych symboli. Opowiadań jest dziewięć, każde inne, choć stanowiące ciągłość. Ciekawoski – to część, która bardzo mi przypadła…
-
Mopsik, który chciał zostać reniferem – recenzja
Zapraszam was na kolejne spotkanie z książką o przygodach sympatycznej suczki Peggy, przed Wami Mopsik, który chciał zostać reniferem. Tym razem z bohaterami zatopimy się w świątecznych klimatach oraz wszystkim tym co, kojarzy nam się ze świętami, czyli rodziną, domem, ciasteczkami, choinką, Mikołajem i oczywiście prezentami. Tak jak w poprzednich dwóch historiach o perypetiach Peggy, suczka stawia sobie wysoko poprzeczkę, ponieważ aby zrealizować swój cel musi zostać reniferem. A cel nie jest byle jaki, Peggy pragnie uszczęśliwić swoją rodzinę, bo ostatnio gorzej jej się wiedzie, a jej członkom doskwierają minorowe humory. Święta, święta, święta… Jak wspomniałam, rodzina Peggy boryka się z kłopotami. Najmłodsza Rubi nie przepada za swoją nauczycielką, Chloe…
-
Rysowanie Krok po Kroku – w świątecznym nastroju
Powoli przymierzam się do wpisu o najpiękniejszych naszych książkach świątecznych, które umościły się wygodnie w naszej biblioteczce. Tymczasem na dobry początek pokażę Wam kolejny tytuł z serii Rysowanie Krok po Kroku, tym razem Mikołaje, pingwiny i inne zimowe obrazki. Wcześniejsze zeszyty, w których można rysować do woli możecie podrzeć TUTAJ - Koty, żaby i inne zwierzęta oraz Smoki, roboty i inne różności.
-
Jedwabne Szlaki – nowa historia świata
Dziś z ogromną przyjemnością prezentuję Wam książkę pod tytułem Jedwabne Szlaki – nowa historia świata. To właściwie księga, w której autor, brytyjski historyk Peter Frankopan opisuje dzieje globalne świata, bo jak mówi „Poznawanie historii pomaga nam zrozumieć przeszłość, ale także wytłumaczyć sobie teraźniejszość”. To stwierdzenie niezwykle mnie przekonuje do wielkiej wędrówki w przeszłość po jedwabnych szlakach historii. Zapraszam również was. Szlak starożytnego świata, Szlak wiary, Szlak chaosu Książkę otwiera mapa współczesnego świata, by zaraz po tym przenieść się w świat starożytny kiedy narodziły się pierwsze cywilizacje. Od Mezopotamii kiedy powstał Kodeks Hammurabiego, Persji i jej podbojów, Chin i powstania dynastii Han jak również wędrownych nomadów możemy śledzić jak powstawały jedwabne…
-
Jak założyć magiczny sklepik w tydzień
Jak założyć magiczny sklepik w tydzień to urocza książka pełna magii, czarów, osobliwych postaci i zakręconych sytuacji. Akcja rozgrywa się w mieście Moście Małym, w którym „nie dzieje się absolutnie nic ciekawego”. „A gdy już zdarza się tu coś magicznego, ludziom się to nie podoba”. Niech to was jednak nie zwiedzie. Nie zdarza się nic, poza tym, że Eliza Kiszonka uczy się magii od Magnety. Ta zaś jest czarownicą, mieszka w lesie Bór Kruczypazur i tworzy w swojej wieży zaklęcia na Zawołanie, które sprzedaje wysyłkowo. Eliza oprócz fascynacji magią i Magnetą, pracuje w rodzinnym sklepie Emporium Kiszonków razem ze swoim tatą. W sklepie tym, obwiązują szczegółowe wytyczne jeśli chodzi o…
-
Kto się boi mumii?
Kto się boi mumii? to książka arcyciekawa, pełna informacji ale też grozy.... Odkrywa tajemnice i wyjaśnia zjawisko mumifikacji. Zdecydowanie weryfikuje powszechne myślenie o tylko egipskich mumiach ponieważ mumifikację stasowano w różnych częściach świata przy wykorzystaniu rozmaitych techniki. Kto się boi mumii? jest zdecydowanie dla starszych dzieci, według wydawcy minimum 9 lat. Według mnie dolna granica wieku powinna być nawet wyższa. Czytając Mumie z moim synem, musiałam pomijać pewne treści, na przykład o tym jak rozkłada się ciało po śmierci. Ciekawe acz według mnie dla dzieci zbyt mocne. Zajrzyjcie ze mną do wnętrza książki, bo naprawdę warto.
-
Bardzo Dzika Opowieść 1. Las złamanych serc
Książka pod tytułem Bardzo Dzika Opowieść, cześć 1 Las złamanych serc to zabawny komiks w bardzo poważnym temacie. Mowa jest bowiem o losie zwierząt, który nie napawa optymizmem. Chodzi tu zarówno o zwierzęta dzikie jak i domowe. Te pierwsze, pozbawiane są przestrzeni do życia przez człowieka, który zagarnia i anektuje coraz więcej terenów zielonych. Drugie, bywają porzucane kiedy już się znudzą albo też cierpią wskutek okrutnych i nieodpowiedzialnych działań swoich właścicieli.
-
Encyklopedia Obrazkowa – Zwierzęta oraz Przyroda
Książki Encyklopedia Obrazkowa Zwierzęta oraz Encyklopedia Obrazkowa Przyroda to coś optymistycznego i fajnego, co chciałam wam dziś pokazać. Obie książki to najprościej mówiąc zestawy obrazków, które przedstawiają przeróżne zwierzęta z całego świata. W każdej książce jest ich 1000!
-
Wszystko o Niedźwiedziach – świat futrzanych olbrzymów
Wszystko o Niedźwiedziach to książka, która nas milo zaskoczyła i zachwyciła. To propozycja dla miłośników zwierząt, bo mowa w niej tylko o niedźwiedziach. Za to mali czytelnicy poznają je wszystkie ze szczegółami.
-
Stare radio. Wszystko gra!
Stare radio. Wszystko gra! to książka dzięki, której młodsi czytelnicy jakby zwolnią nieco tempo i przeniosą się w czasie. Opowieść zabiera nas w niespokojne lata osiemdziesiąte. Czas, które dziś zacierają się w pamięci. Czasy które znamy z opowieści rodzinnych, zapisanych przekazów medialnych czy obchodów rocznic upamiętniających tamte wydarzenia. Książka utrzymana jest mocno w stylistyce tamtych lat. Na ilustracjach meblościanka, tapeta i stare radio szafa, od którego zaczęła się ta opowieść.